Putinas sužlugdė savo paskutinę agentūrinę užduotį

 (2)
"Jis nebuvo labai geras šnipas. Kiek žinoma, jam nelabai gerai sekėsi", sakė Berlyno vyriausybinės tarnybos, tiriančios "Stasi" archyvus, atstovas spaudai Johannes Legneris (Johanas Legneris).

V. Putinas nuo 1984 iki 1990 metų buvo KGB šnipas Drezdene, tuometinėje komunistinėje Rytų Vokietijoje. Į Rusijos valdžios elitą jis iškilo, turėdamas gerai savo darbą atliekančio žmogaus reputaciją.

Tačiau tikriausiai jis smarkiai suklydo, vykdydamas svarbiausią savo užduotį po Berlyno sienos griuvimo 1989 metais.

Pasak J. Legnerio, V. Putino užduotis buvo užverbuoti žvalgus, kad šie toliau šnipinėtų Maskvai po Rytų Vokietijos žlugimo.

"Jis organizavo tinklą, kuris buvo išsiplėtęs už Drezdeno ribų ir pasiekęs Miuncheną vakaruose", tvirtino pareigūnas.

V. Putinas kreipėsi į "Stasi" kolegas, su kuriais artimai bendradarbiavo ankstesniais metais, nors keičiantis valdžiai jų padėtis nebebuvo tokia tvirta.

Vienas iš buvusių "Stasi" šnipų pasitraukė iš V. Putino grupės ir pasidavė Vakarų Vokietijos kontržvalgybai, pasakojo Gaucko (Gauko) agentūros, tiriančios "Stasi" veiklą, pareigūnas.

Pasak J. Legnerio, šis žmogus buvo visos grupės instruktorius ir per jį buvo demaskuota visas V. Putino suorganizuotas tinklas.

Kai V. Putino užverbuotas šnipas pabėgo į Vakarus, buvo suimti keli su šia byla susiję žmonės.

"Netrukus po to (1990 metais) V. Putinas dingo. Galima spėti, kad jis turėjo išvykti iš Vokietijos todėl, kad jo šnipų tinklas buvo demaskuotas", sakė J. Legneris.

"Tačiau dabar mūsų valdžia nenori su tuo turėti jokių reikalų. Kai jis yra tokia svarbi asmenybė, valdžia nenori apie tai nieko žinoti ir gadinti santykių dėl tokios senos istorijos", sakė Vokietijos archyvo atstovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Bręstantys pokyčiai Prancūzijoje: šalies vairas gali atitekti M. Thatcher gerbėjui (53)

Jei JAV rinkimų kampanija jus varo į neviltį, galbūt verta atkreipti dėmesį į Prancūzijos prezidento pirminių rinkimų kampaniją. Prieš savaitę centro dešiniosios pakraipos Prancūzijos žurnalas „Le Point“ visą numerį paskyrė Margaret Thatcher palikimui ir viršelio antraštėje iškėlė klausimą, ar „tečerizmas“ nėra geriausia platforma 2017 m. prezidento rinkimams, „Weekly Standart“ rašo tarptautinių santykių ekspertas Daliboras Rohacas.

Nuo pirmadienio iš migrantų „Džiunglių“ stovyklos Prancūzijoje bus iškeldinami jos gyventojai (4)

Nuo pirmadienio bus iškeldinami „Džiunglėmis“ pramintos migrantų stovyklos, įsikūrusios Prancūzijos šiaurinėje pakrantėje, gyventojai. Iškeldinus migrantus, stovykla bus sugriauta, penktadienį pranešė Prancūzijos institucijos, skelbia agentūra AFP.

Kirkuke IS džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, per antskrydį žuvo 15 moterų (9)

Irako Kirkuko mieste penktadienį, per saugumo pajėgų ir grupuotės „Islamo valstybė“ kovotojų susirėmimus, džihadistų snaiperis nušovė irakiečių žurnalistą, pranešė policijos pareigūnai ir televizijos kanalas.

Lenkų gynybos ministras: Egiptas pardavė Rusijai „Mistral“ laivus už 1 dolerį (411)

Lenkijos gynybos ministras teigė turintis informacijos, kad Egiptas pardavė du Prancūzijos pagaminus „Mistral“ laivus Rusijai už simbolinę 1 dolerio kainą, praneša naujienų agentūra AP.

Maskva pratęsė paliaubas Alepe iki šeštadienio popietės (17)

Rusijos gynybos ministerija penktadienį paskelbė, kad pratęsiama „humanitarinė pauzė“ Alepe iki šeštadienio 16 val., jog civiliai ir ginkluoti sukilėliai galėtų saugiai išvykti iš miesto.