Putinas: "Rusija gali įstoti į NATO"

Laikinasis Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas išsakė savo samprotavimus dėl Rusijos ir NATO santykių.
Sekmadienio rytą interviu britų kompanijai BBC V. Putinas sakė, kad dėl mėginimų neleisti Rusijai dalyvauti diskusijoje dėl NATO plėtros į Rytus, Maskva pradėjo priešintis bet kokiam panašaus pobūdžio mėginimui.

Tačiau, pasak jo, Rusija neketina izoliuotis nuo viso pasaulio. "Izoliacionizmas - ne išeitis", tvirtino laikinasis Rusijos prezidentas.

"Rusija yra Europos kultūros dalis. Ir aš negaliu įsivaizduoti savo šalies izoliuotos nuo Europos bei, kaip tai dažnai vadinama, nuo civilizuoto pasaulio", pabrėžė V. Putinas.

Pasak BBC interneto puslapyje išplatinto pranešimo, V. Putinas taip pat nepaneigė Rusijos įstojimo į NATO galimybės, jei tik Rusijai Aljanse būtų suteiktas lygiateisis statusą. Į klausimą, ar įmanomas Rusijos įstojimas į NATO, V. Putinas atsakė: "O kodėl gi ne. Mes tikime tuo, kad galime kalbėti apie kur kas glaudesnį Rusijos bendradarbiavimą su NATO, tačiau tik tuo atveju, jeigu su Rusija bus elgiamasi kaip su lygiateise partnere".

BBC Maskvos korespondento teigimu, šios V. Putino mintys greičiausiai atspindi jo siekius atnaujinti Rusijos ir NATO santykius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Italai renkasi gyventi su tėvais (19)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (11)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (574)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.