Putinas pradeda revoliuciją, teigia Rusijos spauda

 (2)
"Vladimiras Putinas paskelbė revoliucijos pradžią", rašė liberalus dienraštis "Vremia novostei". V. Putino ketinimas sumažinti sričių gubernatorių valdžią, apie kurį buvo paskelbta trečiadienį, gali reikšti didelius pokyčius Rusijos valdyme, teigė laikraštis.

V. Putinas pasakė savo kalbą geriausiu televizijos laiku. Centralizuotos valstybės šalininkas V. Putinas papasakojo apie rengiamus įstatymus, pagal kuriuos būtų atleisti 89 Rusijos sričių gubernatoriai ir atimta jų teisė automatiškai gauti vietą aukštuosiuose parlamento rūmuose Federacijos Taryboje.

Šis pareiškimas buvo pasakytas netrukus po to, kai parlamentas lengvai patvirtino premjeru V. Putino kandidatą, liberalų ekonomistą ir buvusį finansų ministrą Michailą Kasjanovą.

Dienraštis "Izvestija" sveikino V. Putino žygį prieš sričių vadovus, kurių daugelis turi kone diktatorišką galią kontroliuoti mokesčius, miliciją, žiniasklaidą ir vietų gamtinius išteklius.

"Šie pakeitimai, nors iš pažiūros nėra pernelyg painūs ar sudėtingi, faktiškai turi esminį poveikį kiekvienam Rusijos piliečiui", rašė laikraštis. Jis nurodė, kad dėl prasto mokesčių surinkimo ir asmeninio mecenavimo sistemos dažnai prarandamos lėšos, kurias galėtų gauti gydytojai ir mokytojai.

Pasak spaudos, pirmoji po inauguracijos V. Putino kalba buvo skirta parodyti, kad jis nesileis gubernatorių įbauginamas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Svarbaus kandidato į Moldovos prezidentus pasitraukimas pakurstė europietiškas viltis (1)

Svarbus kandidatas į Moldovos prezidentus trečiadienį pasitraukė iš rinkimų kovos, suteikdamas postūmį kitai proeuropietiškai kandidatei.

Per reidą Turkijos policija sulaikė įtariamus IS kovotojus

Valstybinė Turkijos naujienų agentūra pranešė, kad, atlikusi reidą viename pietinėje šalies dalyje esančio miesto bute, policija sulaikė septynis įtariamus grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) kovotojus. Apie tai informuoja naujienų agentūra AP.

D. Trumpo žvaigždė Holivude sudaužyta kūju (4)

Los Andželo policija tiria vandalizmo aktą prieš Donaldo Trumpo žvaigždę Holivudo šlovės alėjoje.

G. Kasparovas: konfrontacija su Vakarais yra pagrindinis V. Putino tikslas (66)

Kremliaus oponentas Garis Kasparovas teigia, kad Rusijos prezidento Vladimiro Putino išorės agresijos ir konfrontacijos su Vakarais tikslas – sustiprinti savo įvaizdį ir įtvirtinti diktatūrą šalyje.

D. Trumpas rinkimų kampanijoje daro pertrauką (1)

Respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas savo rinkimų kampanijoje daro trumpą pauzę, nes vos už kelių kvartalų nuo Baltųjų rūmų ruošiasi atidaryti naują savo vardo viešbutį, praneša BBC.