Putinas per Velykas sveikina Rusijos Stačiatikių Bažnyčią

 (1)
Buvęs KGB šnipas V. Putinas, dalyvavęs šventinėse iškilmėse buvusioje Rusijos imperijos sostinėje Sankt Peterburge, išaukštino Velykas kaip laiką "dvasiniam atgimimui" bei pagyrė bažnyčios įnašą į šalies dvasinį atsinaujinimą po sovietinio režimo žlugimo.

"Metai iš metų Velykų šventės vis labiau tampa mūsų visuomenės gyvenimo dalis, pripildydamos milijonų rusų širdis meile ir džiaugsmu, dosnumo ir užuojautos jausmais", sakė V. Putinas kreipimesi į Rusijos gyventojus.

"Plačiai paplitęs Velykų šventimas yra aiškus mūsų visuomenės dvasinių vertybių atgimimo įrodymas. Manau, kad kartu (su Bažnyčia) mes XXI amžiuje pasieksime stiprios, klestinčios Rusijos dvasinį atgimimą.

Religija Rusijoje atsigavo po oficialiai ateistinės Sovietų Sąjungos, kur KGB buvo susidorojimo su tikėjimu įrankis, žlugimo. Dabar visų rangų politiniai vadovai, įskaitant komunistus, reiškia savo stiprią paramą bažnyčiai.

V. Putinas, kuris ne vienerius metus buvo sovietinės KGB karininkas, kovo mėnesį išleistoje biografinėje knygoje prisipažįsta, kad dar kūdikis jis buvo slapta pakrikštytas. Taip pat jis teigia visąlaik nešiojąs kryželį, kurį jam padovanojo motina, palaimindama kelionei į Šventąją Žemę, kur jis lankėsi prieš kelerius metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (201)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (31)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (145)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (13)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.