Putinas pasveikino karo veteranus

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį kalbėdamas parado Raudonojoje aikštėje dalyviams, pasveikino karius ir Didžiojo Tėvynės karo veteranus, Rusijos piliečius pergalės 55-ųjų metinių proga.
Pasak jo, "eis metai, bet Didžiojo Tėvynės karo atminimas taip, kaip ir anksčiau, bus pamoka visiems gyviesiems ir įspėjimas tiems, kuriems teroras ir smurtas yra pagrindinis ginklas".

Valstybės vadovas, kreipdamasis į frontininkus pabrėžė, kad įprotis nugalėti "įaugo mums į kraują, yra ne tik karinių pergalių laidas".

"Dar kartą jis pravers taikiame gyvenime, padės mūsų kartai sukurti stiprią, klestinčią šalį, aukštai pakels Rusijos demokratijos ir laisvės vėliavą", sakė V. Putinas. Kaip pranešė "Interfax" korespondentas, drauge su V. Putinu garbės svečių tribūnoje yra pirmasis Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, Valstybės Dūmos pirmininkas Genadijus Selezniovas, prezidento administracijos vadovas Aleksandras Vološinas, Maskvos meras Jurijus Lužkovas, kiti oficialūs asmenys. Tarp garbės svečių yra ir buvęs Sovietų Sąjungos prezidentas Michailas Gorbačiovas.

11 tūkstančių veteranų ir karių paradą priima Rusijos gynybos ministras maršalas Igoris Sergejevas, paradui vadovauja Maskvos karinės apygardos vadas generolas pulkininkas Igoris Puzakovas. Pagal tradiciją jie apvažiavo paradui išrikiuotą kariuomenę ir pasveikino karius su Pergalės Didžiajame Tėvynės kare 55-osiomis metinėmis.

Šis paradas išskiria iš kitų tuo, kad jį pradėjo veteranai. Veteranų kolonoms vadovavo Vladimiras Govorovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Pasibaigus paliauboms Sirijos Alepo miestą vėl drebina susirėmimai

Susirėmimai ir aviacijos antskrydžiai Sirijos Alepo mieste sekmadienį nusinešė mažiausiai trijų civilių žmonių gyvybes.

Vengrijos premjeras: priešinkitės Europos „sovietizacijai“

Vengrija privalo priešintis Europos „sovietizacijai“ ir ginti savo sienas nuo masinės imigracijos, teigia šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kalbėjo renginyje, skirtame paminėti 1956 metais šalyje vykusį antisovietinį sukilimą, rašo „Euronews“.

Th. May griežtai atmeta antro Škotijos nepriklausomybės referendumo galimybę (5)

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigia esanti atvira Škotijos ateities bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Tai Th. May žada aptarti su Škotijos ministre Nicola Sturgeon. Škotija, priešingai kitiems Jungtinės Karalystės regionams, „Brexit“ referendume balsavo už pasilikimą.

Migrantai evakuojami iš Kalė „Džiunglių“, ruošiantis nugriauti stovyklą (2)

Migrantai, tempiantys lagaminus ir daiktų ryšulius, pirmadienį pradėjo trauktis iš „Džiunglėmis“ pramintos stovyklos Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestį, ruošiantis nugriauti šią neteisėtą kompleksą, tapusį starto aikštele atvykėliams, mėginantiems prasmukti į Didžiąją Britaniją.

Talibai išplatino bepiločiu nufilmuotą savižudžio išpuolį (3)

Praėjusį šeštadienį talibai paviešino bepiločiu filmuotą savižudžio teroristo išpuolį Afganistane.