Putinas pasakoja apie save naujoje knygoje

Knygos autoriai - laikraščio "Kommersant" žurnalistai Natalija Gevorkian ir Andrejus Kolesnikovas bei Kremliaus spaudos tarnybos vadovo pavaduotoja Natalija Timakova. Knygą išleido leidykla "Vagrius".

Knygoje spausdinami interviu su V. Putinu, jo draugais, mokytojais, kolegomis, čia yra nuotraukų, taip pat ir iš šeimos archyvo. Autoriai su laikinuoju Rusijos prezidentu buvo susitikę šešis kartus ir iš viso su juo praleido maždaug parą.

"Visi mūsų pokalbiai - šioje knygoje. Mes nemanome, kad klausimas "Kas jis, ponas Putinas?", jau atsakytas. Tačiau esame įsitikinę, kad V. Putinas tapo suprantamesnis", rašoma knygos įvade.

Pasakodamas apie santykius su Borisu Jelcinu ir jo aplinka, laikinasis Rusijos prezidentas teigė, jog "niekada nebuvo jokių ypatingų santykių su žmonėmis, kurie dirbo su prezidentu".

Į klausimą, ar tikrai vadinamoji šeima atvedė jį į valdžią ir jis neva iš dėkingumo "gesina" aistras aplink Kremlių, V. Putinas atsakė: "Patikėti tokį atsakingą reikalą, kaip kažko "gesinimas", mažai pažįstamam žmogui labai rizikinga".

Paklaustas, kuo pasitiki, V. Putinas įvardijo Rusijos saugumo sekretorių Sergejų Ivanovą.

Pasak V. Putino, bendraujant su S. Ivanovu, atsiranda "draugiško peties jausmas". Toks pat jausmas, prisipažino V. Putinas, apima sprendžiant reikalus su Federalinės saugumo tarnybos direktorium Nikolajum Patruševu ir rinkimų štabo vadovu Dmitrijum Medvedevu.

Laikinasis prezidentas gerai įvertino ir savo buvusio bendražygio Sankt Peterburgo administracijoje Anatolijaus Čiubaiso dalykines savybes. "Čiubaisas, tarp kitko, labai geras administratorius. Jis moka apčiuopti svarbiausia ir, kaip sakė Vladimiras Iljičius Leninas, vėliau ištraukti visą grandinę. Tačiau jis, žinoma, užsispyręs, toks bolševikas", sakė V. Putinas, apgailestaudamas, kad gyventojai A. Čiubaisu nelabai pasitiki.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton ir D. Trumpo akistata: prasidėjo viską lemiantys debatai

Niujorke vyksta dviejų kandidatų į JAV prezidento postą H. Clinton ir D. Trumpo dvikova. Pirmieji iš trijų suplanuotų JAV kandidatų televizijos debatų prasidėjo 21 val. vietos laiku (4 val. Lietuvos).

Bosnijos serbų lyderis dėl referendumo šaukiamas į prokuratūrą (1)

Prokurorai pirmadienį iškvietė Bosnijos serbų lyderį Miloradą Dodiką dėl prieštaringai vertinamo referendumo, kuris įvyko savaitgalį, nepaisant konstitucinio teismo draudimo.

Irane į laisvę paleista dvigubą pilietybę turinti akademikė

Irano ir Kanados pilietybę turinti antropologė Homa Hoodfar, birželį Teherane suimta ir įkalinta „saugumo sumetimais“, paleista į laisvę ir jau išvyko iš šalies, pranešė pirmadienį Užsienio reikalų ministerija.

F. Castro stebina savo pasirodymais (10)

Fidelio Castro nuotraukos pirmadienį, jau trečią kartą per mažiau nei savaitę, pasirodė šalies valstybinėje žiniasklaidoje, o tai yra labai nebūdinga Kubos revoliucijos tėvui.

Prancūzijoje sulaikytas buvęs kontržvalgybos vadovas (6)

Pirmadienį Paryžiuje buvo sulaikytas buvęs Prancūzijos kontržvalgybos vadovas Bernardas Squarcini.