Putinas pareiškė, kad Rusija nesitiki narystės NATO

Rusija pasirengusi bendradarbiavimui su NATO politinėje srityje, pareiškė einantis Rusijos prezidento pareigas Vladimiras Putinas.
Antradienį Ivanove žurnalistams jis priminė, kad, 1949 metais kuriant bloką, Sovietų Sąjunga pasiprašė tapti jo nare, tačiau jai buvo atsakyta. "Susidarė aljansas, o kaip atsakas buvo sukurta Varšuvos sutartis, ir prasidėjo priešprieša", sakė V. Putinas.

"Šiandien Komunistų partija neturi valdžios monopolijos, nėra Sovietų Sąjungos, nėra Varšuvos sutarties, o NATO plečia savo veiklą, savo interesų zoną", kalbėjo jis.

Valstybės vadovo žodžiais, "kaip mes anksčiau siūlėmės (įstoti į NATO), taip ir dabar, nematau čia nieko nenormalaus".

Kartu V. Putinas priminė, kad egzistuoja dvi bloko veiklos kryptys - karinė ir politinė, ir "politinė dalis auga". "Jei kalbėtume apie šią sferą, tai mes turime tam tikrų interesų, mes pasirengę bendradarbiauti", sakė laikinasis Rusijos prezidentas.

Tačiau "karinėje srityje yra problemų", - pažymėjo valstybės vadovas, priminęs apie Rusijos prieštaravimą kariniams aljanso veiksmams Jugoslavijoje.

V. Putinas taip pat kalbėjo apie NATO generalinio sekretoriaus George Robertsono (Džordžo Robertsono) nuomonę, išsakytą interviu BBC. Pasak aljanso vadovo, Rusijos įstojimo galimybė "yra grynai hipotetinio pobūdžio".

"Rusijos į NATO niekas nesiruošia priimti. Kitko būtų sunku laukti. Mes to nesitikime ir niekada nesitikėjome", pabrėžė V. Putinas.

"Na, jei jau ten mūsų nelaukia, tai nesuprantame, kodėl šalia mūsų turi būti NATO siena", sakė V. Putinas.

Jis pridūrė, kad jo atsakymą į BBC klausimą "galima laikyti namų darbais".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.