Putinas paragino apginti Rusijos piliečius Baltijos šalyse

 (22)
Rusijos televizijos kanalas NTV penktadienį pranešė, kad V. Putinas, kalbėdamas Saugumo tarybos posėdyje, kuriame buvo svarstoma Rusijos užsienio politikos koncepcija, sakė, kad Rusija turi "atidžiau, labiau apgalvodama ir atkakliau ginti interesus savo piliečių - ir tų, kurie nuolat gyvena Rusijoje, ir tų, kurie pasirinko savo nuolatinę gyvenamąją vietą Nepriklausomų Valstybių Sandraugos bei Baltijos šalyse, taip pat tolimajame užsienyje".

Rusijos užsienio reikalų ministras Igoris Ivanovas po posėdžio žurnalistams sakė, kad naujoji koncepcija skiriasi nuo dabar galiojančios, pasirašytos 1993 metais, "didesniu realizmu".

Saugumo tarybos sekretorius Sergejus Ivanovas pridūrė, jog, remiantis koncepcija, Rusijos užsienio politika turi būti nukreipta į tai, kad rusai NVS ir Baltijos šalyse jaustųsi gerai ir liktų jose gyventi.

Sergejus Ivanovas žurnalistams pranešė, kad Rusijos prezidentas pasirašys naująją užsienio saugumo koncepciją, kai ji bus patobulinta po pusantro ar dviejų mėnesių.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (33)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (28)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.