Putinas neįveiks Rusijos oligarchų

 (1)
Nuomonių apklausos rodo, kad būtent V. Putinas turėtų laimėti rinkimus. Užsienio investuotojai tikisi, kad po to jis susigrums su oligarchais, siekdamas sumažinti didžiulę jų įtaką. Šios kovos rezultatai bus laikomi jo noro ir sugebėjimo reformuoti Rusijos ekonomiką išbandymu.

Vienas turtingiausių Rusijos žmonių B. Berezovskis laikraščiui "Vedomosti" sakė, jog laiko V. Putiną reformatoriumi ir kartą per mėnesį skambina jam telefonu. Tačiau jis užsiminė, jog V. Putinas kritikavo oligarchus tik tam, kad laimėtų daugiau rinkėjų balsų.

"Kaip normalus politikas, jis veikia pragmatiškai. Kaip ir visi kiti, jis sakė, kad oligarchai turi būti nutolinti nuo valdžios", sakė B. Berezovskis.

Pasak jo, "tai normalu, visiškai teisinga, tačiau to neįmanoma pasiekti. Tačiau žodžiai teisingi - rinkėjams".

Užsienio investuotojus Rusijoje baido tai, kad siauras verslininkų ratelis gali daryti įtaką politiniams ir ekonominiams sprendimams.

B. Berezovskio vaidmuo V. Putino iškilime ir jo įtaka einančiajam prezidento pareigas lieka neaiškūs. Tačiau rinkimuose B. Berezovskis remia V. Putiną - kaip ir televizijos kanalas ORT, kurio vienas bendrasavininkių yra B. Berezovskis.

"Kartą per mėnesį aš jam skambinu. Jis niekad neatsisako su manimi pasikalbėti", sakė B. Berezovskis. Pasak jo, pastaruoju metu jis su V. Putinu kalbėdavosi apie karo operaciją Čečėnijoje.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.