Putinas ketina centralizuoti valdžią

Kremliuje svarstomi planai suteikti prezidentui įgaliojimus griežčiau kontroliuoti Rusijos politiką. Be kita ko, svarstoma galimybė panaudoti slaptąsias tarnybas politiniams oponentams susekti ir slopinti, penktadienį pranešė laikraštis "Komersant".
Šis verslo dienraštis priklauso galingam magnatui Borisui Berezovskiui ir dažnai atspindi jo poziciją Kremliaus vidaus kovoje.

Buvęs KGB karininkas V. Putinas kovo 26 dieną buvo išrinktas prezidentu. Šį sekmadienį jis bus inauguruotas į prezidentus. Po to jis sudarys naują administraciją, dėl kurios postų dabar varžosi konkuruojantys Maskvos politiniai klanai.

Šią savaitę pasirodžiusi straipsnių serija laikraštyje "Komersant" tikriausiai atspindi šią kovą geriau už bet kokius Kremliaus žingsnius įvesti autoritarinę kontrolę.

Šiuose straipsniuose "Komersant" rašo apie pasiūlymą sukurti politinį prezidento direktoratą, kuris remtųsi Federaline saugumo tarnyba (FST) - pagrindine sovietinio KGB paveldėtoja.

Paskelbtasis dokumentas "apibrėžia FST ir kitų žvalgybos agentūrų įtraukimą į prezidento politinio direktorato veiklą, kaip strateginę būtinybę".

Šis dokumentas numato, kad politinis direktoratas kontroliuos politines partijas ir kandidatus, rinkdamas kompromituojančią informaciją apie oponentus ir manipuliuodamas spauda. Kaip pavyzdį, "Komersant" aprašo galimą atvejį, kai Kremlius sužino, jog laikraštyje turi pasirodyti jam nepalankus straipsnis.

Tuomet direktoratas įdėtų savo straipsnį "su tokia faktų interpretacija, kad opozicijos straipsnis atrodys pasenęs ir neįdomus", rašo "Komersant".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kraują pristatantys bepiločiai Ruandoje gelbės žmonių gyvybes

Ruandoje dirbantys gydytojai, kurių darbui verkiant stinga kraujo, jau labai greitai reikiamos pagalbos sulauks greičiau ir išgelbės daugiau gyvybių – jiems į pagalbą skubės bepiločiai skraidantys aparatai. Robotikos bendrovė „Zipline“ pradėjo naudoti dronus kaip patikimus kurjerius atokiose vietovėse Rytų Afrikoje, dar žinomoje kaip Tūkstančio kalvų žemė, esančioms ligoninėms.

Londono oro uostas evakuotas dėl „cheminio incidento“: visi šaukė ir bėgo durų link 27 žmonėms prireikė medikų pagalbos (13)

Londono Sičio oro uostas penktadienį buvo evakuotas dėl įtariamo ašarinių dujų CS nuotėkio per skrydžius sutrikdžiusio „cheminį incidentą“, kai 27 keleiviai pasijuto blogai.

Kamerūne per traukinio avariją žuvo 55 žmonės, šimtai sužeisti (3)

Kamerūne sausakimšam keleiviniam traukiniui penktadienį nulėkus nuo bėgių žuvo 55 žmonės, o dar beveik 600 buvo sužeisti, pranešė vyriausybė.

D. Peskovo dukra – vis pažerianti intriguojančių nuotraukų „Instagram“ princesė, kuri kritikuoja V. Putino veiksmus (29)

Gundančiomis nuotraukomis, kurioms pozuoja vien su maudymosi kostiumėliu, socialiniuose tinkluose besididžiuojanti Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovo spaudai Dmitrijaus Peskovo dukra Liza Peskova – kietas riešutėlis.

Rusijoje sudužus sraigtasparniui žuvo mažiausiai 19 žmonių (8)

Mažiausiai 19 žmonių žuvo sudužus sraigtasparniui Sibiro šiaurės vakaruose, šeštadienį pranešė Rusijos tyrimų komitetas.