Rusijos ministras pirmininkas Vladimiras Putinas papasakojo, kad susitiko su iš JAV deportuotais rusų šnipais ir net dainavo su jais sovietines patriotines dainas.
Vladimiras Putinas
© Reuters/Scanpix

"Aš su jais susitikau. Mes kalbėjomės su jais apie gyvenimą", - sakė su vizitu Ukrainoje esantis V.Putinas per susitikimą su žurnalistais šeštadienį.

V. Putinas, kuris paskutinėmis Sovietų Sąjungos gyvavimo dienomis ir pats buvo KGB agentas buvusioje Rytų Vokietijoje, sakė, kad toje šnipų grupėje buvo rusė Anna Chapman, dėl puikios išvaizdos tapusi pasauline bulvarinių leidinių žvaigžde.

Korespondentų paprašyta papasakoti, ar iš tikrųjų per susitikimą jis dainavo su jais dainas karaokėje, V. Putinas atsakė: "Dainavome, bet ne karaokėje, o grojant gyvai muzikai".

"Dainavome "Nuo ko prasideda Tėvynė?" - pridūrė premjeras, paminėdamas itin populiarią dainą, skambančią 1968 metų sovietiniame filme apie nacių Vokietijoje dirbantį sovietų šnipą "Skydas ir kalavijas" (Ščit i meč).

"Aš nejuokauju, kalbu rimtai. Ir kitas panašaus turinio dainas", - sakė V. Putinas.

Minimi dešimt šnipų, kurių daugelis daug metų dirbo Jungtinėse kaip labai įslaptinti agentai, į Rusiją grįžo anksčiau šį mėnesį, pagal apsikeitimo su amerikiečiais sąlygas. Rusija mainais išsiuntė į Vakarus keturis nuteistus rusus. Tai buvo didžiausias apsikeitimas šnipais nuo Šaltojo karo laikų.

Jis nepateikė daugiau detalių apie savo susitikimą su A.Chapman ir sakė tik tai, kad ji tame susitikime dalyvavo. Jis nesakė, kada ir kur tas susitikimas įvyko.

Kaip teigiama nepatvirtintuose Rusijos spaudos pranešimuose, deportuotus šnipus slaptoje vietoje Maskvos regione apklausia Užsienio žvalgybos tarnyba (SVR). Šis procesas esą gali užtrukti kelias savaites.
Tie dešimt Kremliaus agentų buvo areštuoti per FTB reidą, kuris iš pradžių sukėlė pavojų sparčiam Rusijos ir JAV santykių gerėjimui, kurio siekia ir prezidentas Dmitrijus Medvedevas.

V. Putinas užsiminė, kad šie agentai buvo išduoti ir kad jis žino visus išdavikus pavardėmis.

"Čia komentuoti nėra itin ką, aš jau sakiau, kad tai išdavystės rezultatas, o išdavikams visada blogai baigiasi, jie dažniausiai gauna galą arba nuo girtavimo, arba nuo narkotikų, patvoryje. Štai neseniai vienas maždaug taip baigė savo egzistavimą. Neaišku, vardan ko", - pasakojo V. Putinas.

Buvęs svarbus rusų šnipas Sergejus Tretjakovas, kuris 2000-aisiais pabėgo į Jungtines Valstijas ir kuris, stebėtojų spėjimu, galėjo pranešti JAV pareigūnams apie tą labai įslaptintų šnipų tinklą, birželio mėnesį dėl infarkto mirė. Jam buvo 53 metai.

Apie jo mirtį buvo paskelbta tik liepos 9-ąją - tą pačią dieną, kai buvo apsikeista šnipais.

Į klausimą, ar ketina juos nubausti, premjeras atsakė, kad "tai nekorektiškas klausimas".

Jis nesprendžiamas spaudos konferencijoje, jie gyvena pagal savo įstatymus, ir šie įstatymai visoms specialiosioms tarnyboms gerai žinomi.

Į klausimą, koks bus tolesnis žvalgybininkų likimas, premjeras pažymėjo, kad "jie dirbs".

"Esu tikras, kad jie dirbs deramose vietose. Esu tikras, kad jų gyvenimas bus įdomus ir ryškus", - sakė vyriausybės vadovas.
Konkrečiai nekalbėdamas apie deportuotų šnipų darbą V.Putinas gyrė Rusijos agentų darbą ir sakė, kad jų, "gyvenimas, visų iki vieno, yra sunkus".

"Tik įsivaizduokite: pirma, reikia išmokti kalbą gimtosios lygiu, mąstyti, kalbėti ja, atlikti tai, kas nurodyta užduotyje savo tėvynės interesais daug, daug metų, nesitikint diplomatinės priedangos, kasdien stumiant į pavojų save ir savo artimuosius, kurie net nežino, kas jūs esate ir ką dirbate", - sakė V. Putinas.

"Ne mano uždavinys vertinti jų darbą, tai turi padaryti specialistai, jų vadovai ir galutiniai tokio pobūdžio informacijos vartotojai - vyriausiasis kariuomenės vadas - Rusijos prezidentas", - pridūrė jis.

V. Putinas KGB agentu tuometinės Rytų Vokietijos Dresdeno mieste dirbo 1985-1990 metais ir sako, kad tą darbą prisimena su nostalgija.

Premjero oponentai jau seniai kaltina jį nevedant Rusijos tolyn nuo jos sovietinės praeities. 2005 metais V.Putinas, kaip žinia, Sovietų Sąjungos subyrėjimą pavadino "didžiausia XX amžiaus geopolitine katastrofa".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Teroristinis išpuolis Barselonoje: mažiausiai 13 žuvo sunkvežimiui įsirėžus į minią, praneša apie įkaitų dramą nuolat pildoma (257)

Turistų pamėgto Ramblos rajono pagrindinėje gatvėje Barselonoje, į žmonių minią įvažiavo...

Išpuolis Barselonoje: išplatinta galimo įtariamojo nuotrauka (3)

Ispanijos saugumo tarnybos paskelbė įtariamojo, kurio vardu išnuomotas incidente panaudotas...

Barselonos centre gyvenantis lietuvis: nejauku ir pikta, bet tenka priimti tokią realybę (1)

Apie šešerius metus Katalonijos sostinėje Barselonoje gyvenantis kaunietis Eduardas Žigunovas...

V. Adamkus: mes buvome matomi, o dabar tos lyderystės nebejaučiu (122)

Tarpusavio ginčai, smulkių, nereikšmingų skirtumų pabrėžimas, vienybės ir lyderystės stoka....

Siūbuojantis Vilniaus tiltas įvarė siaubo: manė, kad jis sugrius (25)

Vingio parko tiltas ne juokais išgąsdino žmones, kai po didžiulio Robbie Williamso koncerto...

Vilniaus centre ant vejos nakvoja nuo sekmadienio: užsienio darbininkai pateko į nepavydėtiną padėtį (111)

Jau kelias dienas vilniečiai parkelyje prie Prancūzijos ambasados atkreipė į neįprastą...

R. Karbauskis nusitaikė į draudimą išlaidauti: dėl to išvažiuoja dešimtys tūkstančių (323)

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis krizės metu priimtus...

Kelionė po Lenkijos pilis, kuriose buvo rezgami planai prieš Lietuvos kunigaikščius (4)

Kas gali būtų romantiškiau už pilis ? Ir kas gali būti įdomiau už kryžiuočių pilis? Pilis,...

Amerikiečių gydytojai: Kim Jong Uno elgesys rodo jo ligą (37)

Amerikiečių gydytojai, remdamiesi Šiaurės Korėjos diktatoriaus Kim Jong Uno elgesio analize,...