Protestuotojai neatėjo į piketą prie Latvijos ambasados

Numatytas piketas prie Latvijos ambasados Maskvoje penktadienį neįvyko, nes niekas į jį neatėjo.
Piketą, kuriame buvo ketinama ginti veteraną Vasilijų Kononovą, nuteistą Rygoje už taikių gyventojų žudymą, planavo surengti judėjimas "Kremlius".

Policijos būrys, iškviestas per renginį palaikyti tvarką prie ambasados, laukė mitinguotojų valandą ir nesulaukęs išvažiavo, pranešė ambasados darbuotojai.

Mitingai prieš tai, kad Latvijoje teisiami kaltinami genocidu piliečiai, Latvijos ambasados Maskvoje žiniomis, numatyti ir kovo 12 bei 16 dienomis. Juos rengia prokomunistiniai judėjimai "Darbo Rusija" ir "Karininkų sąjunga" bei kažkokia piliečių iniciatyvinė grupė.

Vasilijų Kononovą Rygos teismas nuteisė šešerius metus kalėti už taikių Latvijos gyventojų žudymą Antrojo pasaulinio karo metais.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Azerbaidžanas balsuoja referendume dėl didesnių prezidento galių

Azerbaidžane pirmadienį vyksta referendumas dėl kontroversiško siūlymo suteikti daugiau galių ilgamečiui šalies prezidentui Ilhamui Aliyevui.

A. Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske (7)

Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka vadovavo baikerių paradui Minske. Motociklininkų kolona su A. Lukašenka priešakyje pavažiavo nuo memorialinio komplekso „Kurgan Slavy“ iki Sporto rūmų.

Naujame vaizdo įraše „Boko Haram“ lyderis neigia, kad buvo mirtinai sužalotas (2)

Nigerijos islamistų grupuotės „Boko Haram“ lyderis Abubakar Shekau pasirodė naujame vaizdo įraše ir paneigė šalies kariuomenės pranešimus, neva buvo mirtinai sužalotas. Jis taip pat kreipėsi į pagrobtų Čiboko miestelio mergaičių tėvus, teigdamas, kad savo dukteris pamatys tik tada, jei vyriausybė iškeis jas į įkalintus islamo ekstremistų lyderius, rašo naujienų agentūra AP.

F. Hollande'as: Kalė migrantų „džiunglės“ turi būti išardytos (3)

Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as, pirmadienį aplankęs šiaurinį Kalė uostamiestį, pareiškė, kad „Džiunglėmis“ praminta didžiulė savavališka migrantų stovykla bus „visiškai išardyta“.

JAV strategija Sirijoje – ties beprotybės riba (248)

„Eilinis diplomatų bandymas numalšinti konfliktą Sirijoje ir siekti užtikrinti taiką akivaizdžiai nesėkmingas“, – rašo „Middle East Institute“ mokslo darbuotojas ir „Track II Syria Dialogue Initiative“ konsultantas Charlesas Listeris leidinyje „Foreign Policy“ publikuojamame straipsnyje.