Prokurorė teisina jėgos panaudojimą

 (8)
Jungtinių Valstijų generalinė prokurorė Janet Reno (Dženet Rino) pareiškė iki paskutinio momento mėginusi surasti taikų būdą Eliano Gonzalezo (Eliano Gonsaleso) ir jo tėvo susitikimui, tačiau berniuko giminės Majamyje prieštaravo jai kiekviename žingsnyje.
"Kiekviename žingsnyje Majamyje gyvenantys giminaičiai keitė savo pozicijas ir sudarydavo kliūčių", J. Reno sakė spaudos konferencijoje, praėjus kelioms valandoms po to, kai ginkluoti pareigūnai įsiveržė į namus vadinamoje Mažojoje Havanoje ir išsivežė šešerių metų Elianą.

Pasak jos, visą penktadienio naktį trukusios derybos su Kubos ir Amerikos tarpininkais žlugo, ir nebuvo kito kelio, kaip grąžinti berniuką jo tėvui Juanui Migueliui Gonzalezui (Chuanui Migeliui Gonsalesui).

Atsakinėdama į klausimus, ji gynė gausios jėgos panaudojimą berniuko grąžinimo operacijoje, ką dar labiau išryškino nuotrauka, vaizduojanti pareigūną su automatu, nukreiptu į Elianą laikantį vyrą.

"Kuomet teisėsauga patenka į tokią padėtį, reikia būti pasirengusiems bet kokiems netikėtumams", sakė J. Reno. Jai kalbant, Eliano tėvą policijos kortežas lydėjo į netoliese esančią oro pajėgų bazę, kur jis susitiko su savo sūnumi.

"Dėl to visa ir atsitiko - tėvo ir sūnaus ryšio", sakė J. Reno. Jos tvirtinimu, apie šį reikalą ji vakar dukart kalbėjosi su prezidentu Billu Clintonu (Bilu Klintonu), taip pat susisiekė su juo šeštadienio rytą, tuoj po 5 val. (9 val. Grinvičo laiku) pasibaigus išlaisvinimo operacijai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (21)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (27)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (2)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.

Sacharovo premijos laureatė: ši premija – nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas (4)

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.

Nairobyje prie JAV ambasados nušautas pareigūną sužeidęs vyras

Nairobyje prie Jungtinių Valstijų ambasados ketvirtadienį Kenijos policijos pareigūnai nušovė asmenį, peiliu subadžiusį kitą pareigūną, pranešė policija.