Prisaikdintas naujasis Rusijos prezidentas

Maskvos Didžiuosiuose Kremliaus Rūmuose, buvusioje Rusijos carų rezidencijoje, sekmadienį šalies prezidento priesaiką davė kovo mėnesį vykusius valstybės vadovo rinkimus įtikinama pergale laimėjęs Vladimiras Putinas.
11 val. 45 min. vietos laiku (7 val. 45 min. Grinvičo laiku) prasidėjusi inauguracijos ceremonija buvo palyginti kukli, ir toli gražu neprilygo iškilmėms, kurios 1996 metais buvo surengtos V. Putino pirmtakui Borisui Jelcinui. Į valandą trukusią ceremoniją buvo pakviesta daugiau kaip 1000 svečių, kai tuo tarpu B. Jelcino priesaiką prieš ketverius metus jų stebėjo 5000.

Ceremoniją iš Didžiųjų Kremliaus rūmų tiesiogiai transliavo Rusijos televizijos.

Ji prasidėjo iškilmingu Rusijos valstybinės vėliavos ir prezidento "štandarto" - prezidento asmeninės vėliavos įnešimu į Šv. Andrejaus salę, kur vyko inauguracija, per Šv. Georgijaus ir Šv. Aleksandro sales. Po to prezidento pulko gvardiečiai į Šv. Andrejaus salę įnešė išpuoštą šalies Konstituciją.

V. Putino kortežui artėjant prie Kremliaus, į Šv. Andrejaus salę įėjo Konstitucinio teismo pirmininkas Maratas Baglajus ir kiti aukščiausi Rusijos pareigūnai. Buvo įnešta ir prezidento valdžios regalija - pirmojo laipsnio ordinas "Už nuopelnus Tėvynei".

Atvykusį į Kremlių V. Putiną prie įėjimo į rūmus pasitiko Kremliaus komendantas. Po to V. Putinas Kremliaus salėmis pro susirinkusius svečius žengė į Šv. Andrejaus salę, kur jo jau laukė B. Jelcinas.

Tuomet Centrinės rinkimų komisijos pirmininkas Aleksandras Vešniakovas perskaitė rezoliuciją, patvirtinančią V. Putino pergalę kovo 26 dieną vykusiuose prezidento rinkimuose.

M. Baglajus priėmė V. Putino prezidento priesaiką, duotą padėjus ranką ant tos pačios Konstitucijos, ant kurios prisiekė ir B. Jelcinas.

Po to buvo sugrotas nacionalinis Rusijos himnas, o virš Kremliaus iškelta prezidento vėliava.

B. Jelcinas pasakė trumpą kalbą, kurioje akcentavo taikaus ir sklandaus valdžios perdavimo svarbą Rusijai. Tam didelį dėmesį savo inauguracinėje kalboje skyrė ir V. Putinas. Taip pat B. Jelcinas V. Putinui perdavė prezidento valdžios regalijas.

Naująjį Rusijos prezidentą pasveikino 30 patrankų salvių.

Po to V. Putinas išėjo į Kremliaus pagrindinę Soboro aikštę stebėti Kremliaus gvardiečių parado.

Vėliau V. Putinas ketina padėti vainiką ant netoliese esančio Nežinomo kario kapo.

Inauguracinės ceremonijos kuklumą sąlygojo ir įtempta V. Putino sekmadienio darbotvarkė. Pasak šaltinių Kremliuje, 15 val. V. Putinas surengs ministrų kabineto posėdį. Manoma, jog jo metu vyriausybė valstybės vadovui sudės savo įgaliojimus.

20 val. (16 val. Grinvičo laiku) Kremliuje, Valstybiniuose Kremliaus rūmuose planuojamas oficialus priėmimas, po kurio miestą nušvies šventinis fejerverkas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kaip amerikiečiai renka prezidentą?

Abu JAV kandidatai turi pagrindo netikėti nacionalinėmis apklausomis – mat balsai skaičiuojami atskirose valstijose. Nugalėtoją nulemia sudėtinga sistema, kurios tikslas – sumažinti įtakos skirtumus tarp didesnių ir mažesnių valstijų. Nustačiusios laimėtoją, valstijos deleguoja rinkikus į kolegiją, kuri ir nulemia laimėtoją šalies mastu.

Sirijoje per aviacijos smūgius mokykloje žuvo 22 vaikai (58)

Aviacijos smūgiai, kurių taikiniu tapo viena mokykla Sirijos sukilėlių kontroliuojamoje teritorijoje Idlibo provincijoje žuvo 22 vaikai ir šeši mokytojai, trečiadienį pranešė Jungtinių Tautų vaikų teisių agentūra UNICEF.

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (41)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (23)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.