Pripažino: Šiaurės Korėjos raketų programa juda greičiau nei tikėtasi

 (50)
Šiaurės Korėjos raketų programa juda į priekį sparčiau nei tikėtasi. Tokį pareiškimą Pietų Korėjos gynybos ministras padarė gegužės 16 d. praėjus kelioms valandoms po to, kai Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba pareikalavo Šiaurės Korėjos stabdyti branduolinių ir balistinių raketų bandymus ir pasmerkė gegužės 14 d. surengtą bandomąjį raketos paleidimą.
North Korean rockets
© AFP / Scanpix

Atsiskyrėliška Šiaurės Korėja, ignoruojanti net ir artimiausios sąjungininkės Kinijos raginimus suvaldyti savo ginklų programas, kuria raketą su branduolinė kovine galvute, tinkamą suduoti smūgį JAV.

JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija kreipėsi į Pchenjaną su reikalavimu nedelsiant nutraukti rengiamas provokacijas ir įspėjo, kad strateginio kantrumo era santykiuose su Šiaurės Korėja baigėsi.

JAV nusiginklavimo ambasadorius Robertas Woodas gegužės 16 d. pareiškė, kad Kinija turi galimybę daryti itin didelę įtaką ir galėtų daryti dar daugiau.

Pietų Korėjos gynybos ministras Hanas Min-koo parlamente gegužės 14 d. Šiaurės Korėjos surengtą bandomąjį paleidimą pavadino sėkmingu.

„Tai buvo padidinto kalibro vidutinio nuotolio balistinė raketa (IRBM), lyginant su „Musudan“ raketų bandymais, kurie nuolat būdavo nesėkmingi“, - sakė jis, turėdamas omenyje raketas, galinčias įveikti iki 3000-4000 km siekiantį atstumą.

Paklaustas, ar Šiaurės Korėjos raketų programa vystoma greičiau, nei Pietų Korėja tikėjosi, jis pateikė teigiamą atsakymą.

Pchenjanas reguliariai grasina sunaikinti JAV kaltindamas amerikiečius dėl Korėjos pusiasalio stūmimo branduolinio karo link, pasitelkiant neseniai įvykdytas karines pratybas, surengtas kartu su Pietų Korėja ir Japonija. D. Trumpas ir naujasis Pietų Korėjos prezidentas Moon Jae Inas Vašingtone planuoja susitikti kitą mėnesį, o Šiaurės Korėjos temai neabejotinai bus skirta nemažai dėmesio.

DELFI.lt
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Turkijoje išduota 260 naujų arešto orderių suimti G. Guleno šalininkus

Turkijos teisėsauga tęsia islamo pamokslininko Fethullah Guleno šalininkų persekiojimą. Stambulo ir Ankaros prokuratūros išdavė daugiau kaip 260 naujų arešto orderių suimti F. Guleno, kurį vyriausybė įvardija kaip praėjusių metų žlugusio pučo organizatorių, rėmėjus, praneša agentūra AFP.

Ispanija ragina ES šalis intensyviau dalintis žvalgybine informacija (1)

Europos Sąjungos valstybės privalo suintensyvinti dalijimąsi žvalgybos informacija, kad ateityje būtų išvengta tokių atakų kaip pirmadienio išpuolis Mančesteryje, kur žuvo 22 žmonės, tarp jų ir vaikai, antradienį pareiškė Ispanijos užsienio reikalų ministras.

D. Trumpas sveikina žydų „nepalaužiamą dvasią“ (8)

JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį pareiškė, kad Izraelio nacionalinis Holokausto memorialas „Yad Vashem“ yra žydų tautos „nepalaužiamos dvasios“ simbolis.

Ukraina apribojo rusų kalbos vartojimą televizijoje (73)

Ukrainos parlamentas tęsia savo kultūrinę kovą su Rusija ir antradienį priėmė naujas televizijai skirtas taisykles, pagal kurias bent trys ketvirtadaliai visų laidų ir filmų turės būti transliuojami ukrainiečių kalba.

Jauniausia Mančesterio teroro akto auka - aštuonerių metų pradinukė atnaujinta 17.27 (183)

8-erių metų Saffie Rose Roussos iš Leilando žuvo per teroro aktą Mančesteryje, antradienį pranešė Lankašyro grafystės taryba. Tarletono bendruomenės pradinės mokyklos vyriausiasis mokytojas sakė: „naujienos apie Saffie žūtį per šią pasibaisėtiną ataką sukėlė mums didžiulį šoką ir aš norėčiau perduoti mūsų didžiausią užuojautą jos šeimai ir draugams“. Apie mergaitės žūtį pranešė BBC.