Priimdama Putiną karalienė rizikuoja

Didžiojoje Britanijoje nepritariama, kad karalienė Elizabeth II (Elzbieta II) priimtų išrinktąjį Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną, kuris sekmadienį atvyks į Londoną.
Laikraštis "The Times" trečiadienį rašo: "Karalienė rizikuoja įsivelti į tarptautinį ginčą, jeigu jos numatytas susitikimas su prezidentu Putinu įvyks... Šalyje ir užsienyje vis labiau reikalaujama nesurengti ką tik išrinktam Kremliaus lyderiui tokio prestižinio susitikimo tuo metu, kai Rusijai keliami nepaneigti kaltinimai masiniais žmogaus teisių pažeidimais Čečėnijoje".

Straipsnyje pranešama, kad žmogaus teisių gynimo organizacijos "Human Rigths Watch" ir "Amnesty International" kreipėsi į Britanijos vyriausybės vadovą, prašydamos "paklausti Putiną apie konfliktą, kuriam jis vadovauja".

Pirmosios jų pareiškime, kurį cituoja laikraštis, sakoma: "Surengdama susitikimą su karaliene, Didžioji Britanija padeda kelti jo prestižą, bet už tai nieko negauna".

Tuo tarpu laikraštis" The Guardian" išspausdino Didžiosios Britanijos parlamento liberalų demokratų frakcijos atstovo tarptautiniams reikalams Menzieso Campbello (Menziso Kempbelo) raginimą neskubėti su V. Putino vizitu į Bakingemo rūmus.

"Niekas negali neigti nei to, kad Rusija turi būti Britanijos užsienio politikos akiratyje, nei to, kad stabilumas gyvybiškai svarbus Europos saugumui, nei to, kad ji (Rusija) suvaidino svarbų vaidmenį sureguliuojant padėtį Kosove, mano deputatas. Tačiau užsienio politika "doroviniu požiūriu" negali ignoruoti tokio karinės jėgos naudojimo, kuriam vadovauja Putinas Čečėnijoje".

Pasak M. Campbello, "čečėnų teroristai ir kovotojai padarė baisių dalykų, bet šalims, kurių lyderiai tikisi priėmimo Jungtinėje Karalystėje, negalima lengvai atleisti tokio neproporcingo jėgos panaudojimo.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (34)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (75)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (59)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (170)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.