Prieš karalienės vizitą Šiaurės Airijoje padėta apgaulinga bomba

Šiaurės Airijoje padėta apgaulinga bomba trečiadienį, likus vos kelioms valandoms iki karalienės Elizabeth II (Elzbietos II) vizito, sukėlė aliarmą.
Paketas buvo padėtas šalikelėje netoli Hilsboro, kuris yra už 12 kilometrų į pietus nuo Belfasto. Apie jį buvo gautas įspėjimas telefonu, o po to iškviesti britų bombų nukenksminimo pareigūnai.

Vėliau Karališkosios Olsterio komendantūros atstovė spaudai pranešė, kad tai buvo apgaulė.

Vizito metu karalienė ruošėsi apdovanoti Šiaurės Airijos policijos pajėgas už narsą.

Greitas reagavimas į tariamą pavojų parodė, kaip kruopščiai ruoštasi retam karalienės vizitui į neramią provinciją. Šiaurės Airijoje tebeveikia atskilusios teroristinės respublikonų grupuotės, nors didžiausios airių ginkluotos organizacijos laikosi paliaubų.

Karalienė turėjo atvykti į Hilsboro pilį, esančią į pietus nuo Belfasto. Ji ketino įteikti Olsterio policijai Šv. Jurgio kryžių už pastangas palaikant tvarką per 30 metų trukusią Airijos sukilėlių kovą. Tai aukščiausias Jungtinės Karalystės civilinis apdovanojimas už drąsą.

Kryžius bus įteiktas invalido vežimėlyje sėdinčiam policijos pareigūnui Paului Slaine (Polui Sleinui), kuriam per 1992 metais įvykdytą Airijos respublikonų armijos raketų išpuolį buvo nutrauktos kojos.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Slaptame garso įraše su bankininkais – tikrosios Th. May mintys apie „Brexit“ (8)

Slaptame garso įraše, gegužę darytame pokalbyje su „Goldman Sachs“ personalu, atsikleidžia, ką tuo metu būsimoji Didžiosios Britanijos premjerė Theresa May galvojo apie gresiantį „Brexit“ scenarijų – kaip baiminasi, kad verslas ir pinigai pradės bėgti iš šalies, ir išreiškė norą, kad Londonas visai Europai rodytų pavyzdį, užimtų lyderio poziciją, skelbia „The Guardian“.

Stiprėjant spaudimui Mosului, džihadistai „skutasi barzdas“

„Islamo valstybės“ (IS) džihadistai skutasi barzdas ir keičia slėptuves Mosule, prie kurio trečiadienį dar labiau priartėjo didelį puolimą vykdančios Irako pajėgos, sakė gyventojai.

Viduržemio jūroje 2016 metais žuvo rekordinis migrantų skaičius (4)

Mažiausiai 3800 migrantų ir pabėgėlių žuvo šiais metais mėgindami kirsti Viduržemio jūrą ir patekti į Europą; šis skaičius yra visų laikų didžiausias šiame šiurpiame kelyje, pranešė trečiadienį Jungtinės Tautos.

Rusija ėmėsi įgyvendinti savo planą ES šalyse (15)

Aukšto rango Rusijos saugumo pareigūnas ragina glaudžiau bendradarbiauti su Serbija. Šis raginimas - dalis Maskvos vykdomo plano, kuriuo siekiama sustiprinti Rusijos įtaką šioje Europos Sąjungos (ES) nare siekiančioje tapti Balkanų šalyje, praneša naujienų agentūra AP.

JAV ir JK Rakos puolimo tikisi artimiausiomis savaitėmis (6)

Puolimas „Islamo valstybei“ (IS) iš jos bastiono Rakos Sirijos rytuose išstumti prasidės artimiausiomis savaitėmis, trečiadienį sakė amerikiečių ir britų gynybos ministrai.