Prie Kosovo sienos konfiskuoti ginklai

 (1)
Jame sakoma, kad mažiausiai viena jų apieškotų vietų atrodė esanti mokymo arba operacijų organizavimo bazė, kuria naudojasi ekstremistiniai elementai, veikiantys Kosove, Pietų Serbijoje arba Makedonijoje.

Reidai buvo surengti, kilus dideliam tarptautiniam susirūpinimui, kad prie rytinės Kosovo sienos gali kilti naujas konfliktas. Šioje srityje neseniai atsirado ginkluota etninių albanų grupuotė, kuri žadėjo duoti atkirtį žiauriems serbų policijos veiksmams.

Serbų atstovai teigia, kad ši grupuotė naudojasi Kosovu kaip savo baze. Pasak jų, grupuotės nariai gali laisvai judėti tarp Kosovo ir didžiosios Serbijos.

KFOR pranešė, kad kratos buvo surengtos penkiuose objektuose, esančiuose palei 28 km ilgio frontą. Jos buvo pradėtos anksti trečiadienį rytą. Operacijos metu sulaikyti devyni asmenys.

"Bet kokia maištininkiška veikla, kuri kelia pavojų iki šiol Kosove pasiektai pažangai, nebus pakenčiama", sakoma KFOR pareiškime.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Iškapstė įdomių detalių: slaptose schemose dalyvauja net V. Putino meilužės močiutė (118)

Buvęs naftos bendrovės „Gunvor“ bendrasavininkis Piotras Kolbinas, pasirodo, yra Vladimiro Putino vaikystės draugas. Tai išsiaiškino televizijos kanalas „Dožd“.

Lenkijoje atleistas finansų ministras

Konservatorė Lenkijos ministrė pirmininkė trečiadienį atleido šalies finansų ministrą, o jo pareigas pavedė eiti ministro pirmininko pavaduotojui. Tai – jos inicijuotos vyriausybės pertvarkos dalis, praneša AP.

JAV papildomai siųs 600 karių į Iraką (15)

JAV prezidentas Barackas Obama ir Irako ministras pirmininkas Haideras al-Abadi sutarė, kad į Iraką papildomai bus atsiųsta 600 JAV karių, kurie padės rengti Mosulo puolimą, sakė trečiadienį gynybos sekretorius Ashtonas Carteris.

E. Snowdenui vėl nepavyko gauti garantijų (13)

Norvegijos teismas trečiadienį atmetė Rusijoje prieglobstį radusio žvalgybos paslapčių viešintojo Edwardo Snowdeno prašymą suteikti garantijų, kad jis nebus perduotas Jungtinėms Valstijoms, jeigu atvyks į Norvegiją atsiimti apdovanojimo.

Vokietijoje agresyvus keleivis sutrikdė traukinių eismą (7)

Trečiadienį Vokietijos policija sulaikė agresyvų vyrą, grasinusį greitojo traukinio keleiviams. Dėl šio incidento Leipcigo rajone laikinai buvo sustabdytas traukinių eismas.