Prezidento rinkimuose užfiksuota daug pažeidimų

Tarptautinės organizacijos "Teisingi rinkimai" vadovas Nugzaras Ivanidzė pareiškė, kad per balandžio 9 dieną Gruzijoje įvykusius prezidento rinkimus išaiškinta daug pažeidimų.
Interviu agentūrai "Interfax" jis pareiškė, kad šios organizacijos stebėtojai beveik visose rinkimų apylinkėse užfiksavo mažą rinkėjų aktyvumą. Todėl N. Ivanidzė abejoja Gruzijos centrinės rinkimų komisijos duomenimis, kad rinkimuose dalyvavo apie 70 proc. rinkėjų.

"Sekmadienį realiai balsavo kur kas mažiau žmonių negu tai buvo oficialiai paskelbta", pareiškė N. Ivanidzė.

Be to, dokumentais užfiksuota ir kitų pažeidimų, sakė N. Ivanidzė.

Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos stebėtojai mano, kad prezidento rinkimai Gruzijoje vyko normaliai, laikantis demokratinių principų.

Spaudos konferencijoje pirmadienį ETPA atstovai pareiškė, kad šie prezidento rinkimai buvo surengti geriau negu pernai įvykę parlamento rinkimai.

Jų nuomone, sekmadienį rinkimų apylinkėse nebuvo užfiksuota didelių pažeidimų. Stebėtojai pareiškė turį informacijos apie pavienius pažeidimus, "bet tokių pažeidimų būna kiekvienoje šalyje".

ETPA delegacijos nariai atkreipė dėmesį į Gruzijos rinkimų įstatymo trūkumus ir rekomendavo padaryti jo pataisas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vakarų žurnalistai Rusijoje tampa blogio įkūnijimu: režimas jiems spendžia pinkles (13)

Rusija Vakarų žiniasklaidai visada buvo įdomi, o kilus Ukrainos krizei daug žiniasklaidos priemonių ėmė vėl stiprinti savo korespondentų pajėgas. Dirbti vakariečiui žurnalistui Rusijoje įmanoma, dažnai tai mažiau pavojinga nei opozicinės rusiškos žiniasklaidos atstovams, tačiau anaiptol nėra lengva. Žurnalistai dažnai jaučia visuomenės priešiškumą, režimas spendžia pinkles, o karo zonose padaromas klaidas Rusijos propaganda išnaudoja.

Rusiją siūloma išmesti iš JT žmogaus teisių tarybos (49)

Daugiau kaip 80 žmogaus teisių gynimo ir pagalbos organizacijų pirmadienį paragino JT nares pašalinti Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos dėl karinės kampanijos Sirijoje.

Labai svarbi Floridos valstija pradeda balsuoti (7)

Viename svarbiausių JAV prezidento rinkimų kampanijos mūšio laukų, Floridos valstijoje, kur Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas žengia koja kojon, prasidėjo išankstinis balsavimas balsavimo punktuose, praneša BBC.

Stebėtojai: Turkijos remiamos operacijos Sirijoje metu žuvo beveik 100 civilių (9)

Turkijos ir jos sąjungininkų sukilėlių vykdomos operacijos metu šiaurinėje Sirijoje žuvo beveik 100 civilių, pirmadienį pranešė žmogaus teisių stebėsenos biuras. Apie tai informuoja naujienų agentūra AFP.

Kinijoje – galingas sprogimas (4)

Per galingą sprogimą Kinijos šiauriniame Julinio mieste pirmadienį žuvo septyni žmonės ir dar dešimtys buvo sužeista.