Prezidentė V.Vykė-Freiberga pasikarščiavo

Oficialus Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Aleksandras Jakovenka "neperspektyviu" pavadino Latvijos prezidentės Vairos Vykės-Freibergos "agresyvų bendravimo su Rusija toną".
Taip A.Jakovenka komentavo pranešimą apie "eilinę Rusijai nedraugiškų pareiškimų seriją", kurią neva pabėrė Latvijos prezidentė interviu Vokietijos žurnalui "Spiegel".

"Negalima nekreipti dėmesio į akivaizdų Latvijos valstybės vadovės veiksmų dvilypumą. Neseniai per interviu vienam Rusijos televizijos kanalui ji visaip reiškė savo geranoriškumą Rusijos atžvilgiu ir "nenorą visą laiką kapstytis praeityje".

Vokietijos ir Vakarų auditorijai parenkamas visiškai kitas tonas, - pabrėžė Rusijos diplomatas. - Pagal "geriausias" šaltojo karo tradicijas piešiamas "nestabilios ir nedemokratiškos", puoselėjančios "Latvijos okupacijos planus" ir drauge "keliančios siaubą" poniai V.Vykei-Freibergai Rusijos vaizdas. Su tokia šalimi, žinoma, gerų kaimyninių santykių negali būti", - ironizavo Rusijos URM atstovas.

A.Jakovenka pareiškė įsitikinimą, kad tokiam tonui "pritaria toli gražu ne visi ne tik Latvijoje, bet ir kitose šalyse bei tarptautinėse organizacijose, siekiančiose kurti demokratinę Europą be dvigubų standartų ir naujų skiriamųjų linijų".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Politologas: V. Putinas per kvailumą parodė savo tikrąjį veidą (140)

Atrodo, kad Europos Sąjunga sankcijas Rusijai pratęs, nes Vladimiras Putinas per kvailumą pasauliui rodo savo tikrąjį veidą kaip tik tuo metu, kai Vakarai ima svarstyti, kad gal jis visai protaujantis žmogus, LRT RADIJUI sako politikos mokslų profesorius iš Rutgerso universiteto Alexanderis Motylas.

A. Carteris: rengiamasi izoliuoti IS tvirtovę Raką (13)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį teigė, kad JAV vadovaujama koalicija „ruošia dirvą“ Rakos miesto, vadinamo grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) tvirtove Sirijoje, izoliavimui, praneša naujienų agentūra AFP.

JAV ambasadoriaus rezidencija Maskvoje apmėtyta petardomis (30)

Antradienį prie JAV ambasadoriaus rezidencijos Maskvos centre buvo sulaikyti trys partijos „Kita Rusija“ aktyvistai, praneša naujienų agentūra „Interfax“.

Vengrai prašo Rusijos pasiaiškinti dėl žeminančių komentarų apie 1956 m. sukilimą (143)

Budapeštas antradienį iškvietė Maskvos ambasadorių įteikti notos dėl Rusijos televizijos laidoje išsakytų Vengriją žeminančių komentarų, aiškinant apie 1956 metų sukilimą Vengrijoje prieš sovietinę komunistų valdžią.

Irake islamistai sudegino gyvus devynis dezertyrus (12)

Teroristinė „Islamo valstybės“ (IS) grupuotė nubaudė mirties bausme devynis savo narius, mėginusius bėgti iš karo veiksmų zonos Mosule. Tai antradienį pranešė „Iraqi News“.