Prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas)

Prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) antradienį Monro aikštėje Mičigane susitinka su viceprezidentu Alu Gore (Elu Goru), kuriam simboliškai perduos partijos vadovo fakelą.
Al Gore ir Bill Clinton
Tačiau vargu, ar B. Clintonui pavyks įpėdiniui perduoti savo populiarumą.

B. Clintonas pirmadienio vakarą pamėgino pritraukti A. Gore rėmėjų, kreipdamasis į Los Andžele vykstančio Demokratų partijos suvažiavimo dalyvius. Šiame suvažiavime ketvirtadienį A. Gore oficialiai taps partijos kandidatu į prezidentus.

"Visi žino, kad A. Gore yra protingas ir darbštus žmogus. Aš dar galiu pridurti, kad jis yra išskirtinis vadovas", sakė B. Clintonas.

"1993 m. niekas daugiau taip nenorėjo imtis sunkaus biudžeto balansavimo darbo ir kartu rūpintis, kad biudžetas nebūtų balansuojamas vargšų ar darbininkų sąskaita", sakė B. Clintonas.

"Aš nebuvau matęs, kad kas nors taip gintų savo pozicijas, ar tai būtų socialinės reformos ar aplinkosaugos klausimai", sakė prezidentas.

"Alas Gore visuomet buvo didžiausiais paprastų amerikiečių gynėjas", sakė B. Clintonas.

Prezidentas pridūrė, kad A. Gore bei jo pasirinktas kandidatas į viceprezidentus Konektikuto senatorius Josephas Liebermanas (Džozefas Libermanas), "išsaugos šalies klestėjimą, padengdami skolas, vietoj socialinės pagalbos suteikdami darbą ir sumažindami šeimos mokesčius, ką mes tikrai galime sau leisti".

A. Gore, šį B. Clintono pasisakymą stebėjęs savo viešbučio kambaryje Sent Luise, žurnalistams sakė: "Manau, kad tai buvo nuostabi kalba, ir aš laibai vertinu nuoširdžius bei gerus žodžius".

"Jis suteikė labai stiprų impulsą politikai, kuri padėjo pasiekti pažangos ir gerovės", sakė A. Gore.

Tačiau pirmadienį paskelbta "USA Today", CNN ir "Gallup" apklausa parodė, kad visuomenė labai įvairiai vertina B. Clintoną ir labai negatyviai A. Gore.

Apklausos duomenimis, 58 proc. respondentų pritaria B. Clintono nuveiktiems darbams. Tačiau 47 proc. tvirtino, kad "nėra nė mažiausios galimybės", kad jie balsuotų už A. Gore, o ne už respublikoną George W. Bushą (Džordžą V. Bušą).

BNS
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Atsistatydina Estijos žemės ūkio ministras, dirbęs trumpiau nei dvi savaites

Estijos žemės ūkio ministras Martinas Repinskis antradienį premjerui Juri Ratas įteikė atsistatydinimo pareiškimą, praėjus mažiau nei dviem savaitėms nuo naujos vyriausybės darbo pradžios.

Vokietijos kanclerė A. Merkel perrinkta CDU pirmininke

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį buvo perrinkta savosios Krikščionių demokratų sąjungos (CDU) pirmininke ir galės vesti partiją į ateinančiais metais vyksiančius rinkimus, bet balsavimo rezultatai buvo vieni prasčiausių per jos karjerą.

JAV neigia vilkinanti derybas su Rusija dėl paliaubų Alepe (1)

JAV valstybės sekretorius Johnas Kerry antradienį atmetė Rusijos kaltinimus, esą Vašingtonas vilkina derybas su Maskva dėl sukilėlių pasitraukimo iš Sirijos miesto Alepo, kad laimėtų jiems laiko.

A. Merkel pradeda kovą dėl perrinkimo griežtu perspėjimu dėl imigracijos (27)

Vokietijos kanclerė Angela Merkel antradienį peikė populistus, mėginančius išnaudoti visuomenės susirūpinimą dėl pabėgėlių antplūdžio, bet taip pat pabrėžė atvykėlių integracijos būtinybę, pradedama kampaniją dėl savo perrinkimo.

Irano prezidentas: Amerika yra mūsų priešas (9)

Irano prezidentas Hassanas Rouhani antradienį sakė, jog JAV Kongreso sprendimas 10-čiai metų pratęsti JAV sankcijas sukels „griežtą reakciją“ ir įrodo, kad Jungtinės Valstijose tebėra priešas.