Prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas)

Prezidentas Billas Clintonas (Bilas Klintonas) antradienį Monro aikštėje Mičigane susitinka su viceprezidentu Alu Gore (Elu Goru), kuriam simboliškai perduos partijos vadovo fakelą.
Tačiau vargu, ar B. Clintonui pavyks įpėdiniui perduoti savo populiarumą.

B. Clintonas pirmadienio vakarą pamėgino pritraukti A. Gore rėmėjų, kreipdamasis į Los Andžele vykstančio Demokratų partijos suvažiavimo dalyvius. Šiame suvažiavime ketvirtadienį A. Gore oficialiai taps partijos kandidatu į prezidentus.

"Visi žino, kad A. Gore yra protingas ir darbštus žmogus. Aš dar galiu pridurti, kad jis yra išskirtinis vadovas", sakė B. Clintonas.

"1993 m. niekas daugiau taip nenorėjo imtis sunkaus biudžeto balansavimo darbo ir kartu rūpintis, kad biudžetas nebūtų balansuojamas vargšų ar darbininkų sąskaita", sakė B. Clintonas.

"Aš nebuvau matęs, kad kas nors taip gintų savo pozicijas, ar tai būtų socialinės reformos ar aplinkosaugos klausimai", sakė prezidentas.

"Alas Gore visuomet buvo didžiausiais paprastų amerikiečių gynėjas", sakė B. Clintonas.

Prezidentas pridūrė, kad A. Gore bei jo pasirinktas kandidatas į viceprezidentus Konektikuto senatorius Josephas Liebermanas (Džozefas Libermanas), "išsaugos šalies klestėjimą, padengdami skolas, vietoj socialinės pagalbos suteikdami darbą ir sumažindami šeimos mokesčius, ką mes tikrai galime sau leisti".

A. Gore, šį B. Clintono pasisakymą stebėjęs savo viešbučio kambaryje Sent Luise, žurnalistams sakė: "Manau, kad tai buvo nuostabi kalba, ir aš laibai vertinu nuoširdžius bei gerus žodžius".

"Jis suteikė labai stiprų impulsą politikai, kuri padėjo pasiekti pažangos ir gerovės", sakė A. Gore.

Tačiau pirmadienį paskelbta "USA Today", CNN ir "Gallup" apklausa parodė, kad visuomenė labai įvairiai vertina B. Clintoną ir labai negatyviai A. Gore.

Apklausos duomenimis, 58 proc. respondentų pritaria B. Clintono nuveiktiems darbams. Tačiau 47 proc. tvirtino, kad "nėra nė mažiausios galimybės", kad jie balsuotų už A. Gore, o ne už respublikoną George W. Bushą (Džordžą V. Bušą).

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 

Užsienyje

Britų premjerės pasirinkta partnerė DUP vertinama prieštaringai (1)

Šiaurės Airijos Demokratinė junionistų partija (DUP), kuri pirmadienį pasirašė susitarimą su konservatoriais, leidžiantį britų premjerei Theresai May išlikti valdžioje, kai kam kelia nerimą dėl savo pažiūrų ir bauginančios praeities.

„Al Qaeda“ po šešerių metų paleido įkaitą švedą (1)

Į laisvę paleistas nuo 2011 metų Malyje įkaitu „Al Qaedos“ laikytas Johanas Gustafssonas, remiantis Švedijos užsienio reikalų ministerijos pranešimu skelbia Didžiosios Britanijos transliuotojas BBC.

90-metis japonas mirė laukdamas mirties bausmės

Japonijos Fukuokos prefektūros kalėjime mirė Takešige Hamada, laikytas vyriausiu šalies įkalintuoju. Apie tai rašo „The Japan Times“, remdamasis naujienų agentūra „Kyodo“.

„Normandijos ketverto“ derybos prasidės birželio pabaigoje (4)

Ukrainos, Prancūzijos, Vokietijos ir Rusijos lyderių susitikimas vyks šių metų birželio pabaigoje – liepos pradžioje, pirmadienį pranešė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas.

Šiaurės Airija susitarimu su JK gaus papildomą 1 mlrd. svarų (5)

Šiaurės Airija iš Britanijos gaus papildomą milijardą svaro sterlingų (1.1 milijardą eurų, 1.3 milijardą dolerių) pagal susitarimą dėl šio regiono partijos palaikymo ministrės pirmininkės Theresos May konservatorių vyriausybę.