Prasidėjo popiežiaus 80-ojo gimtadienio iškilmės

Ketvirtadienį popiežiui Jonui Pauliui II sukanka 80 metų. Ta proga Vatikane, priešingai nei įprasta, prasidėjo iškilmingi renginiai.
Popiežius kartu su 3 tūkst. kunigų, 250 vyskupų ir dešimtimis kardinolų Šv. Petro aikštėje 10 val. vietos (9 val. Lietuvos) laiku pradėjo koncelebruoti Mišias, o vakare Londono simfoninis orkestras milijardo katalikų dvasinio vadovo garbei atliks Josepho Haydno (Jozefo Haidno) oratoriją "Pasaulio sukūrimas".

Penktadienį silpnos sveikatos, bet energingumo nepraradęs Jonas Paulius II kreipsis į 173 valstybių bei institucijų, turinčių diplomatinius santykius su Šventuoju Sostu, ambasadorius.

Lenkas Jonas Paulius II, tuometinis Krokuvos arkivyskupas, popiežiumi buvo išrinktas 1978-ųjų spalį. Jis yra pirmasis per 450 metų ne italų tautybės popiežius, be to, aplankęs daugiau valstybių nei bet kuris kitas buvęs Katalikų Bažnyčios vadovas.

Iki šiol Šventasis Tėvas buvo išvykęs į 92 keliones už Italijos ribų. Jis lankėsi 123 valstybėse ir teritorijose, o šiemet žvelgė į Sinajaus kalną Egipte, įgyvendino savo svajonę aplankyti Šventąją Žemę ir dar kartą nuvyko į Fatimos šventovę Portugalijoje.

Fatimos Švč. Mergelę Mariją popiežius laiko savo išgelbėtoja per pasikėsinimą į jo gyvybę Šv. Petro aikštėje 1981 metais.

Jonas Paulius II yra pripažįstamas ir kaip svarbi pasaulio politikos figūra, iškilusi tuo metu, kai Kremliuje šeimininkavo Leonidas Brežnevas, Baltuosiuose rūmuose - Jimmy Carteris (Džimis Karteris), o Margaret Thatcher (Margaret Tečer) dar nebuvo įžengusi į Dauning Strytą.

Į Vatikaną jau pradėjo plūsti katalikų ir nekatalikų lyderių sveikinimai popiežiui.

"Popiežius Jonas Paulius II yra nepaprastas žmogus", ketvirtadienį Vatikano laikraštyje "Osservatore Romano" skelbiamame sveikinime rašė Michailas Gorbačiovas.

"Svarbiausia tai, kad popiežius kiek įmanydamas padėjo žmoniškumui išlikti neapykantos eroje", pridūrė paskutinis ateistinės Sovietų Sąjungos lyderis.

Jono Pauliaus II griežtas konservatyvus požiūris į dogmas ir moralę nuvylė daugelį liberaliųjų katalikų, kurie laukė žingsnių pripažįstant gimimų kontrolę, moteris dvasininkes, homoseksualumą ir kunigų santuokas.

Tačiau net liberaliausieji negali neigti, kad popiežius savo moraliniu autoritetu prisidėjo prie kovos už žmogaus teises ir orumą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (24)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (73)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (56)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (169)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.