Prancūzijos Prezidentą užgraužė sąžinė

 (1)
Trečiadienį Prancūzijos prezidentas Jacques Chiracas pažadėjo išspręsti klausimą dėl Latvijos ambasados pastato, esančio Paryžiuje, sugrąžinimo.
J.Chiracas pabrėžė, jog derybas dėl šios problemos reikia tęsti "techniniu lygiu", o Latvijos prezidentė V.Vyke-Freiberga pridūrė, kad jos šaliai pastato grąžinimo klausimas yra principinis.

Prancūzija jau ne kartą žadėjo pateikti siūlymų, kaip sugrąžinti Latvijai jos turtą ir surengti darbo grupių susitikimus, bet tokio pasitarimo iki šiol nebuvo.

Trijų Baltijos šalių ambasadų pastatai perduoti SSRS diplomatams. Vienas jų, esantis Proniu gatvėje, iki karo priklausė Latvijai. Dabar tuo namu naudojasi Rusijos diplomatinės ir konsulinės tarnybos.

Juridiškai ambasadų pastatai tebėra Latvijos, Lietuvos ir Estijos nuosavybė, bet jų niekaip nepavyksta susigrąžinti, nes ten šeimininkauja asmenys, turintys diplomatinį imunitetą.

Latvija ne sykį pabrėžė, kad ambasados pastato sugrąžinimas yra Latvijos ir Prancūzijos, o ne Latvijos ir Rusijos klausimas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (25)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (73)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (56)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (169)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.