Prancūzijos ministras sukėlė skandalą

Neapgalvoti žodžiai sekmadienį apkartino Vokietijos ir Prancūzijos santykius ir vakar privertė šio skandalo autorių - Prancūzijos vidaus reikalų ministrą Jeaną Pierre'ą Chevenement'ą atsiprašinėti.
J.P.Chevenement'as, sekmadienį kalbėdamas per Prancūzijos nacionalinę televiziją, pareiškė, kad Vokietija dar neatsikratė savo nacistinės praeities.

Ne kartą politines aistras sukėlęs kairiosios pakraipos Piliečių judėjimo atstovas sekmadienį tvirtino, kad Vokietija vis dar svajoja apie Didžiosios Romos imperiją, o Europą, remdamasi savo pavyzdžiu, įsivaizduoja kaip federaciją.

Pasak J.P.Chevenement'o, Vokietijai reikia keisti savo mąstymo būdą, jei ji nori artimiau bendradarbiauti su Prancūzija.

Prancūzijoje "Ponu Bynu" vadinamas 61 metų ministras atsiprašydamas vakar sakė, kad sekmadienį jo išsakyti teiginiai buvo per lakoniški, todėl buvo lengva iškreipti bei įvairiai interpretuoti jų reikšmę.

J.P.Chevenement'as pareiškė, kad labai apgailestauja dėl nesusipratimo.

Ministro žodžiai sukėlė pasipiktinimų audrą Prancūzijoje. Prancūzijos eksprezidentas bei vienas Europos Sąjungos įkūrėjų Valery Giscard d'Estaing'as ministro teiginį pavadino netoleruotinu.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Su grėsme susidūrusi „Islamo valstybė“ keičia taktiką: Paryžiaus išpuoliai gali pasikartoti (48)

Praėjusią savaitę dešimtys „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų surengė koordinuotą išpuolį prieš valdžios ir saugumo pajėgų infrastruktūros objektus Šiaurės Irako Kirkuko mieste, esančiame daugiau kaip 160 kilometrų nuo Mosulo fronto linijos.

Rusija Nyderlandams perdavė su Malaizijos oro linijų lėktuvo sudužimu susijusius radarų duomenis (98)

Rusija ketvirtadienį patvirtino Nyderlandams perdavusi pirminius radarų duomenis iš teritorijos, virš kurios 2014-aisiais metais buvo numuštas reisu MH17 skridęs Malaizijos oro linijų lėktuvas, praneša naujienų agentūra AFP.

Rusijos karo laivai degalų atsargas pildosi netoli Šiaurės Afrikos krantų (64)

Pranešama, kad į Siriją plaukianti kovinė Rusijos laivų grupė, į kurios sudėtį įeina vienintelis šalies lėktuvnešis „Admirolas Kuznecovas“, degalų atsargas pildosi jūroje, netoli Šiaurės Afrikos krantų, skelbia BBC.

V. Putinas: NATO atmetė Rusijos siūlymą lėktuvams neskraidyti virš Baltijos jūros su išjungtais atsakikliais (191)

NATO šalys atmetė siūlymą neleisti karo lėktuvams skraidyti virš Baltijos jūros neįjungus atsakiklių, nors, rusų lėktuvai skraido su įjungtais atsakikliais, pareiškė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

Kinijos Komunistų partija suteikė Xi Jinpingui simbolinį „branduolio“ statusą (3)

Kinijos Komunistų partija ketvirtadienį šalies prezidentą Xi Jinpingą įvardino kaip savo „branduolį" (pamatą, centrą, šerdį), sustiprindama jo dominavimą ir įtaką partijai prieš kitais metais numatytą jos valdžios pertvarkymą.