Prancūzijos "Le Monde" patikėjo Maskvos laikraščio balandžio pokštu

Balandžio pirmosios pokštą palaikė tiesa įtakingas Prancūzijos laikraštis "Le Monde". Balandžio 5 dienos numerio pirmajame puslapyje jis išspausdino sensacingą medžiagą - atsiminimų, kuriuos neva rašo buvęs Rusijos prezidentas Borisas Jelcinas, ištraukas.
Kaip pažymėjo laikraščio "Moskovskij komsomolec" korespondentas, šios vertingos ištraukos "padeda įminti 1999 metų galvosūkį", kai Jelcinas netikėtai paskelbė atsistatydinąs.

Skaitytojai taip pat sužinojo, jog, pasirodo, Jelcinas suprato, kad Vladimirui Putinui lemta puiki ateitis, dar 1994 metais, pamatęs, kaip mikliai būsimasis prezidentas medžioklėje pašovė įmitusį šerną.

Memuarų ištraukos, matyt, pasirodė laikraščiui "Le Monde" tokios įdomios, kad jis neatkreipė dėmesio į "Moskovskij komsomolec" numerio, iš kurio jos buvo perspausdintos, datą - balandžio 1-ąją.

Atsiprašydamas kitą dieną savo skaitytojų, Prancūzijos laikraštis teisinosi tuo, kad "Maskovskij komsomolec" paskelbtos "atsiminimų ištraukos" buvo "labai gerai parengtos ir pateiktos, žinomi epizodai įtaigiai papasakoti Jelcino kalboms ir pareiškimams būdingu stiliumi".

Redakcija pažadėjo, kad ateityje "bus kantresnė ir atsargesnė", laukdama "tikrųjų pirmojo Rusijos prezidento atsiminimų".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Penki „Brexit“ scenarijai: laukiama politinio sprogimo (31)

Britai veikiausiai rinktųsi pirmąjį scenarijų. Antrasis būtų geriau nei trečiasis. Ketvirtasis – visiška ekonominė katastrofa. Penktasis – liberalizmo fanatikų fantazija. Su penkiais galimais „Brexit“ scenarijais supažindina ir juos glaustai pristato „The Independent“ ekonomikos redaktorius Benas Chu.

Italiją supurtė žemės drebėjimas žemė drebėjo antrąkart, atnaujinta 23:50 (20)

Stiprus žemės drebėjimas trečiadienį supurtė Italijos vidurio regioną ir buvo juntamas sostinėje Romoje.

Turkijoje suėmus du Dijarbakyro merus kilo riaušės (2)

Turkijos policija trečiadienį Dijarbakyre susirėmė su protestuotojais, kuriuos vaikė ašarinėmis dujomis ir vandens patrankas, kad žmonės nedemonstruotų savo nepritarimo valdžiai, suėmusiai abu kurdų gyventojų daugumą turinčio miesto merus.

Programišiai: elektroniniai laiškai rodo, kad Kremlius ir Rytų Ukrainos separatistai palaiko ryšius (62)

Grupė ukrainiečių programišių paviešino tūkstančius elektroninių laiškų, nutekintų iš paskyros, kuria naudojasi aukšto rango Kremliaus pareigūnas. Panašu, kad šie laiškai rodo, jog tarp Kremliaus ir Rytų Ukrainoje veikiančių prorusiškų separatistų egzistuoja glaudūs finansiniai ir politiniai ryšiai, praneša naujienų agentūra AP.

„National Geographic“ viršelio „afganų mergaitė“ areštuota Pakistane (5)

Afganė, kuri būdama žaliaakė 12 metų mergaitė buvo įamžinta nuotraukoje žurnalo „National Geographic“ viršelyje, trečiadienį buvo areštuota dėl to, kad gyveno Pakistane su suklastotais asmens dokumentais.