Prancūzijoje už berniukų žaginimą nuteistas abatas

 (3)
Nusikaltimai įvykdyti 1994-1996 metais, kai J.-L. Maurelis vadovavo mokyklai pietų Prancūzijoje. Žagintiems mokiniams tada buvo 10-13 metų.

Byla buvo iškelta 1996-aisiais, kai policija gavo anoniminių laiškų apie J.-L. Maurelį. Vėliau 3 mokiniai apkaltino jį tuo, kad jis versdavo lytiškai santykiauti, taip pat ir per mokinių ekskursiją į Jungtines Valstijas.

Pats abatas visus kaltinimus neigė.

Šis teismas yra ne vienintelis smūgis Katalikų Bažnyčiai Prancūzijoje. Pastaraisiais metais labai padaugėjo bylų, keliamų žaginimu įtariamiems kunigams.

Šiemet Prancūzijoje turi vykti ir kito kunigo, kaltinamo seksualiniu vaikų išnaudojimu, teismas. Šiuo metu iš viso tiriama maždaug 15 tokių bylų.

Katalikų Bažnyčia atsiprašė aukų, bet sakė, jog tokių kunigų yra labai mažai.

"Prancūzijoje yra 25 tūkst. kunigų. Visi jie nėra pedofilai", laikraščiui "France Soir" sakė Prancūzijos Vyskupų konferencijos atstovas spaudai.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

H. Clinton šeimos drama: gražuolių antplūdis ir politiniai maitvanagiai (33)

„Beveik visą santuokinį gyvenimą, o ji santuokoje gyvena jau 40 metų Hillary Clinton kovojo su kaltinimais, susijusiais su jos sutuoktinio neištikimybe, - rašo „The Washington Post“. – Buvo net ir ieškinys dėl seksualinio priekabiavimo, didelio masto tyrimas ir netgi balsavimas dėl jo pašalinimo iš pareigų, o pagrindinė jam reikšta pretenzija buvo susijusi su atsisakymu pasakyti tiesą dėl santykių su Baltųjų rūmų stažuotoja.“

Daugiau nei šimtui šeimų Libijoje gresia mirti iš bado (28)

Daugiau nei šimtas šeimų, gyvenančių apsuptyje viename Libijos rajone, gali mirti iš bado, įspėjo tarptautinė nevyriausybinė žmogaus teisių gynimo organizacija „Amnesty International“.

Pakistanas: ginkluoti užpuolikai pražudė šešis civilius ir vieną policijos pareigūną

Pakistano pareigūnai praneša, kad nežinomi ginkluoti užpuolikai šalies pietvakariuose nužudė šešis civilius. Taip pat jie skelbia, kad pietinėje šalies dalyje šauliai nukovė du nužudymu įtariamus asmenis lydėjusį policijos pareigūną. Užpuolikų tikslas buvo išlaisvinti įtariamuosius, praneša AP.

Pietų Sudano kariuomenė užblokavo 100 tūkst. žmonių (4)

Jungtinių Tautų Pabėgėlių agentūra, kuria remiasi „Interfax“, penktadienį pranešė, kad Pietų Sudano pietryčiuose esančiame Jėjaus mieste užblokuota apie 100 tūkstančių žmonių, jiems visiems labai trūksta maisto produktų ir medikamentų.

„USA Today“ perspėja nebalsuoti už pavojingą demagogą D. Trumpą (53)

JAV dienraštis „USA Today“ nukrypo nuo įprastos praktikos ir penktadienį išreiškė palaikymą vienam iš prezidento rinkimų kampanijos dalyvių.