Prancūzija Baltijos valstybėms turi skirti daugiau dėmesio

"Prancūzija nelabai domisi Baltijos valstybėmis ir prezidentas Jacques Chiracas (Žakas Širakas) sutiko, kad jų prioritetai kiek kitokie. Tačiau atėjo laikas keisti situaciją", teigė V. Vykė-Freiberga.

Prancūzijos prezidentas priėmė Latvijos vadovės kvietimą apsilankyti Rygoje. Pasak V. Vykės-Freibergos, J. Chiraco vizitas gali būti suplanuotas taip, kad sutaptų su 800-osiomis Latvijos sostinės metinėmis arba nacionaline dainų švente, kuri bus rengiamas Latvijoje 2001 metais.

Latvijos prezidentės teigimu, aukščiausi Prancūzijos pareigūnai išsakė vienareikšmišką paramą Latvijai stojant į Europos Sąjungą. Jie taip pat įsipareigojo pradėti ES vidaus reformas, palengvinant organizacijos plėtrą.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Kremlius nekreipia dėmesio į piliečių laiškus dėl Helovino (5)

Kremliuje nekreipiama dėmesio į piliečių laiškus Generalinei prokuratūrai su prašymu išsiaiškinti dėl Helovino ir šios šventės šventimo Rusijoje.

Rusija išbandė hipergarsinę raketos kovinę galvutę (24)

Rusija šią savaitę sėkmingai išbandė hipergarsinę raketos kovinę galvutę, penktadienį pranešė dienraštis „Izvestija“, o šis žingsnis žymi tolesnę pažangą Maskvos pastangose modernizuoti savo strateginį branduolinį arsenalą.

Serbijos premjeras atsisakė komentuoti Rusijos piliečių deportavimą (8)

Serbijos ministras pirmininkas Aleksandras Vučičius atsisakė komentuoti pranešimus apie Rusijos piliečių, įtariamų rengus teroro aktus Juodkalnijoje, deportavimą. Kaip pranešė penktadienį televizijos kanalas „N1“, politikas pareiškė neturįs teisės kalbėti apie tokius dalykus.

„Islamo valstybė“ per praėjusią savaitę šalia Mosulo nužudė mažiausiai 232 žmones (12)

„Islamo valstybės“ kovotojai per praėjusią savaitę nužudė mažiausiai 232 žmones Mosule ir šalia jo, kai Irako vyriausybės pajėgos priartėjo prie miesto, penktadienį pranešė Jungtinių Tautų žmogaus teisių biuras.

Lenkija pasmerkė Rusijos karo laivų dislokavimą Baltijos jūroje (52)

NATO narė Lenkija penktadienį pasmerkė „agresyvų ir neatsakingą“ Rusijos dviejų karo laivų, galinčių nešti didelio nuotolio sparnuotąsias raketas su branduolinėmis galvutėmis, dislokavimą Baltijos jūroje.