Prabudęs Etnos ugnikalnis spjaudė lavą ir pelenus

 (4)
Ketvirtadienį trumpam pabudęs aktyviausias Europos ugnikalnis Etna į kelių šimtų metrų aukštį spjaudė lavą, o greta esančio Katanijos miesto namus padengė pelenais.
Iš ugnikalnio kraterio aukštyn į dangų iškilo milžiniškas pelenų, dujų ir garų stulpas, kuris buvo matyti plačiose Sicilijos apylinkėse.

Dūmai pradėjo veržtis iš Etnos pietinio kraterio maždaug 10 val. vietos laiku, tačiau maždaug po pusantros valandos kalnas nurimo. Specialistų vertinimu, tai buvo pats galingiausias Etnos išsiveržimas šiais metais.

Lava tekėjo link apleisto Valė del Bovės slėnio ir nekėlė pavojaus kalno atšlaitėse gyvenantiems žmonėms.

Per ugnikalnio išsiveržimą 1992 metais lavos upė sukėlė laikiną pavojų 7 tūkst. Zeferanos gyventojų. Tuomet, pasitelkus sprogdinimų specialistus, srovė buvo nukreipta kitur.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po įtartino radinio ir arešto Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės (8)

Londono metropolitene sugriežtintos saugumo priemonės, kai viename traukinyje buvo aptiktas įtartinas radinys ir suimtas su tuo incidentu siejamas 19-metis, šeštadienį pranešė policija

JAV gynybos sekretorius A. Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką (10)

JAV gynybos sekretorius Ashas Carteris su netikėtu vizitu atvyko į Iraką. Vizito tikslas - įvertinti Mosulo išlaisvinimo operacijos, kuria siekiama miestą išvaduoti iš grupuotės "Islamo valstybė" (IS) kontrolės, pažangą, praneša BBC.

Talino oro uostas atnaujino darbą po grasinimo susprogdinti bombą nustatytas įtariamasis (11)

Talino oro uostas keleiviai šeštadienį buvo evakuoti dėl grasinimo, kad jame bus susprogdinta bomba, pranešė pareigūnai.

Belgijos prekybos centras evakuotas dėl jame buvusio ginkluoto vyro (4)

Vienas Šatlino miestelio (Belgija), esančio už 50 kilometrų į pietus nuo Briuselio, prekybos centras buvo evakuotas po to, kai vyras parduotuvėje pradėjo mosuoti ginklu, praneša naujienų agentūra "Belga".

Irako pajėgos Kirkuke nukovė mažiausiai 48 „Islamo valstybės“ kovotojus (6)

Irako saugumo pajėgos nukovė 48 užpuolikus, šturmavusius kelis šiaurinio Kirkuko miesto rajonus per netikėtą ataką, dėl kurios atsakomybę prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), pranešė vietos policijos vadas.