„Nerimauju dėl labai pavojingų aljansų tarp galingųjų šalių, kurių požiūris į pasaulį yra iškreiptas: Amerikos ir Rusijos, Kinijos ir Šiaurės Korėjos, (Rusijos prezidento Vladimiro) Putino ir (Sirijos prezidento Basharo al Assado – dėl karo Sirijoje“, – pontifikas sakė duodamas interviu Italijos dienraščiui „La Repubblica“.

„Šis pavojus susijęs su imigracija. Šiandieniniame pasaulyje mūsų pagrindinė ir, deja, didėjanti problema yra neturtingųjų, silpnųjų, atskirtųjų, tarp jų migrantų, reikalai“, – pabrėžė jis ir atkreipė dėmesį į šalis, „bijančias migrantų invazijos“.

„Štai kodėl G-20 kelia man susirūpinimą: jis daugiausiai smogia imigrantams“, – sakė Pranciškus.

Kalbėdamas apie Europą, „turtingiausią žemyną visame pasaulyje“, nuo 2015 metų patiriantį šimtų tūkstančių migrantų ir pabėgėlių antplūdį, pontifikas perspėjo jo lyderius nesusivilioti iliuzija, kad bus įmanoma uždaryti savo sienas.

Penktadienį Pranciškus, paragino G-20 lyderius siekti „labiau įtraukiančio ir tvaresnio pasaulio ekonomikos augimo“, taip pat priminė apie kančias, patiriamas 30 mln. žmonių konfliktų ir bado krečiamuose regionuose, ypač Afrikoje ir Jemene.

G-20 lyderiai pasiekė kompromisą dėl prekybos, bet lieka nesutarimų dėl klimato

Didžiojo dvidešimtuko (G-20) lyderiai, tarp jų JAV prezidentas Donaldas Trumpas, pasiekė kompromisą dėl savo susitikimo baigiamojo pranešimo teksto prekybos klausimais, bet lieka nesutarimų dėl kovos su klimato pokyčiais, šeštadienį pranešė vienas Europos Sąjungos šaltinis.

Lyderiai įsipareigos kovoti su protekcionizmu, bet taip pat leis naudoti „teisėtas“ priemones savo rinkoms apsaugoti, šaltinis sakė Vokietijoje vykstančių derybų paskutinę dieną.

Šis rezultatas žymi kompromisą su D.Trumpu, norinčiu labiau apsaugoti savo šalies rinkas nuo konkurentų iš užsienio, vykdant jo paskelbtą politiką „Pirmiausiai – Amerika“.

Vis dėlto klimato kaitos srityje derybininkams nepavyko rasti bendros kalbos, D. Trumpui nusprendus išvesti Jungtines Valstijas ir 2015 metų Paryžiaus klimato sutarties, nurodė šaltinis.

Bene daugiausiai ginčų kursto baigiamojo pranešimo dalis, susijusi su iškastinio kuro vartojimu, kaltinamu dėl pasaulio klimato šiltėjimu. Jungtinės Valstijos pageidauja galimybės toliau eksportuoti iškastinį kurą ir skatinti jo vartojimą.

„Dabar siekiama rasti gerą kalbos pusiausvyrą – tai bus aptarta šį rytą“, – sakė šaltinis, nesutikęs viešinti savo vardo.