Popiežius Pranciškus trečiadienį buvo trumpai susitikęs su Didžiosios Britanijos musulmonų dvasininkų delegacija ir pagyrė jų indėlį dialogui tarp religijų ir kultūrų stiprinti.
© Reuters/Scanpix

„Norėčiau manyti, kad svarbiausias darbas, kurį mes turime daryti tarpusavyje kaip žmonės, yra darbas ausimis – klausytis“, – sakė pontifikas privačios audiencijos atvykusiai keturių žmonių grupei, kurią šiltai priėmė Vatikane.

„Sugebėjimas įsiklausyti yra labai svarbus. Tie, kurie jį turi – kalba švelniai ir ramiai. Tie, kurie neturi – kalba garsiai, netgi rėkdami, – kalbėjo Pranciškus. – Mes, broliai, visi turime kalbėti ir klausytis švelniai, kartu ieškoti kelio“.

„Ir kai mes klausomės ir kalbamės tarpusavyje, jau esame teisingame kelyje. Dėkoju jums už tai, kad pasirinkote šį kelią ir meldžiu visagalį gailestingą Dievą jus palaiminti. Ir prašau jūsų melstis už mane“, – pasakė jis.

Susitikime su popiežiumi Pranciškumi dalyvavo šiitų teologas Seyedas Ali Raza Rizvi, Britų musulmonų forumui vadovaujantis imamas Moulana Muhammadas Shahidas Raza, Krikščionių musulmonų forumo atstovas Ibrahimas Mogra ir Sayedas Ali Abbasas Razawi, Škotijos bendruomenės „Ahlul Bayt“ vadovas.

Vatikano ir musulmoniško pasaulio santykių atšilimas stebimas nuo 2013 metų, kai prasidėjo Pranciškaus pontifikatas ir atslūgo jo pirmtako Benedikto XVI pontifikatą lydėjusi virtinės vaidų sukelta įtampa.

Pernai iš Argentinos kilęs popiežius priėmė Kairo sunitų dvasinės minties centro „al Azhar“ mečetės didįjį imamą šeichą Ahmedą al Tayebą (Ahmedą Tajibą), su kuriuo vėl turėtų susitikti lankydamasis Egipte šio mėnesio pabaigoje.

Santykius tarp religijų buvo apkartinusi 2006 metų rugsėjį pasakyta Benedikto XVI kalba, kurioje tuometinis popiežius islamą apibūdino kaip smurtinę religiją esą išprovokavusią kruvinus protestus bei išpuolius prieš krikščionis keliose šalyse.

Dialogą tarp religijų Pranciškus laiko vienu savo pontifikato prioritetų, vadindamas fundamentalizmą visų religijų liga.

Pernai pontifikas pelnė daugelio musulmonų prielankumą, kai po apsilankymo migrantų krizės centre atsidūrusioje Lesbo saloje iš jos parsivežė tris Sirijos musulmonų šeimas, kurias Vatikanas apgyvendino Romoje, kol tvarkomi jų prieglobsčio dokumentai.

Tačiau Pranciškus nevengia kartkartėmis paraginti nuosaikiuosius musulmonus pasmerkti ekstremistus, kurie tvirtina vykdantys savo išpuolius islamo vardu.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ispanijoje įvykdyta dar viena ataka: nušauti penki teroristai, vilkėję mirtininkų liemenes sužeisti septyni žmonės (341)

Ispanijos pajūrio kurorte Kambrilse penktadienį paryčiais automobiliui „Audi“ įsirėžus į...

Pramogos Palangoje, kurios patiks ir vaikams, ir suaugusiems

Mėgstame sakyti – prie jūros per mažai pramogų arba tam reikia daug pinigų. Netiesa! Atrakcijų...

E. Jakilaitis: paskutinė mano laida, kurią rekomendavau pažiūrėti šeimai, buvo su R. Karbauskiu (56)

Trečius metus iš eilės DELFI vykdomame projekte „Lietuvos įtakingiausieji 2017“...

N. Vasiliauskaitė. Daugiau nei nužudymas, mažiau nei pergalė (2)

Įvykiai Virdžinijoje daugelyje reportažų pristatomi kaip smurtingosios ultradešinės susidūrimo...

Lėktuvnešio apsauga kelia abejonių: ant jo nutūpęs dronas liko nepagautas (54)

„HMS Queen Elizabeth“ lėktuvnešis – naujas, modernus ir didelis Jungtinės Karalystės...

Apklausa: konservatoriai jau lenkia valstiečius (281)

Opoziciniai konservatoriai pagal populiarumą aplenkė valdančiąją Lietuvos valstiečių ir...

Mirė Lietuvos futbolo federacijos komunikacijos vadovė V. Zizaitė (5)

Rugpjūčio 18-ą dieną po ilgos ir sunkios ligos mirė Lietuvos futbolo federacijos (LFF) ilgametė...

Papasakojo, kaip išsirinkti skaniausius vaisius ir daržoves (2)

8 iš 10 Lietuvos gyventojų vaisių ir daržovių kokybę vertina remdamiesi vien jų išvaizda....

Keisis atliekų tvarkymas: pokyčius pajus kiekvienas gyventojas (26)

Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, greitai augant vartojimui planuojama, kaip spręsti sparčiai...