Pontifiko dekretu įsteigta Tarnavimo integraliai žmogaus pažangai dikasterija pradės darbą nuo kitų metų sausio 1 dienos.

Pats popiežius ir toliau asmeniškai kontroliuos Vatikano politiką migracijos klausimais.

Naujoji institucija atsiras sujungus keturias Popiežiškąsias tarybas: Teisingumo ir taikos, „Cor unum“, Migrantų ir keliaujančiųjų bei Sveikatos apsaugos sielovados.

Tai vienas iš žingsnių, kuriais Pranciškus siekia sumažinti Vatikano biurokratinį aparatą ir apginti bei paremti labiausiai pažeidžiamus visuomenės sluoksnius.

„Ši dikasterija konkrečiai specializuosis srityse, kurios susiję su migrantais, skurstančiaisiais, sergančiaisiais, į užribį nustumtais asmenimis ir bedarbiais, taip pat ginkluotų konfliktų, gamtos nelaimių, visų formų vergijos ir kankinimų aukomis“, sakoma popiežiaus Pranciškaus trumpame įsake, kuris Vatikano teisinėje leksikoje žinomas kaip „motu proprio“.

Vatikano pranešime sakoma, kad su migracija susijusi institucijos politika bus tiesiogiai kuruojama popiežiaus.

Popiežius Pranciškus dažnai savo kalbose gina nuo skurdo, represijų ir konfliktų bėgančius migrantus, kurie ieško geresnio gyvenimo išsivysčiusiose šalyse.

Naujajai dikasterijai vadovaus šiuo metu Popiežiškajai teisingumo ir taikos tarybai vadovaujantis kardinolas iš Ganos Peteris Turksonas, daug prisidėjęs prie popiežiaus Pranciškaus enciklikos „Laudato Si“ pasirodymo 2016 metais.

Joje pontifikas kalba apie pasaulio ekologines problemas ir ragina pasaulį peržiūrėti gerai išsivysčiusių ir besivystančių šalių ekonominius santykius.