Popiežius išreiškė apgailestavimą dėl Holokausto

"Užtikrinu žydus, kad Katalikų Bažnyčia nuoširdžiai liūdi dėl neapykantos, persekiojimų ir antisemitizmo apraiškų, kurias kada nors yra parodę krikščionys", sakė popiežius, lankydamasis Izraelio Jad Vašemo Holokausto memoriale.

Popiežius išreiškė didelę užuojautą dėl siaubo, kurį Antrojo pasaulinio karo metais patyrė Europos žydai.

"Atminimas gyvas", sakė jis. "Nėra žodžių, kuriais galima būtų išreikšti baisią Šoa tragediją", pridūrė jis, pavartodamas hebrajišką žodį, kuriuo žydai vadina Holokaustą. Popiežius sakė atėjęs pagerbti milijonų žuvusių žydų. Daugelis ceremonijoje dalyvavusių žmonių negalėjo sulaikyti ašarų.

Jonas Paulius neatsiprašė už Katalikų Bažnyčios ar jos vadovo karo metais Pijaus XII veiksmus. Daugelis izraeliečių galvoja, kad Pijus XII pro pirštus žiūrėjo, kaip Hitleris naikina žydus.

Iš Lenkijos kilęs Jonas Paulius II, per Antrąjį pasaulinį karą netekęs draugų ir kaimynų žydų, sakė: "Vyrai, moterys ir vaikai šaukiasi mūsų iš patirto siaubo gelmių. Kaip galėtume negirdėti jų verksmo? Niekas negali pamiršti ar ignoruoti to, kas įvyko. Niekas negali to menkinti".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Izraelyje stiprinamas saugumas, uždaromi keliai: ruošiamasi S. Pereso laidotuvėms (2)

Izraelyje stiprinamos saugumo pajėgos, uždaromi pagrindiniai keliai, ruošiantis penktadienį įvyksiančioms buvusio šalies prezidento Shimono Pereso laidotuvėms, į kurias turėtų atvykti daugybė pasaulio lyderių.

Somalio sostinėje per sprogimą žuvo trys žmonės

Ketvirtadienį Somalio sostinėje Mogadiše per bombos sprogimą žuvo trys žmonės. Kaip pranešė Anatolijos naujienų agentūra, atsakomybę už šį teroro aktą prisiėmė islamistinė „Al Shabaab“ grupuotė – „Al Qaeda“ filialas šalyje.

Perspėja dėl islamistinių organizacijų: paskutinė rugsėjo diena gali tapti siaubinga (59)

Kaip praneša Rusijos užsienio reikalų ministerija, kelios organizacijos, tarp jų ir islamistinės, rugsėjo 30 d. ketina surengti „pasaulinę pykčio ir protesto dieną“. Užsienyje esantys Rusijos piliečiai įspėjami dėl galimų ekstremistų išpuolių.

Penki Čekijos naikintuvai išskrido saugoti Islandijos oro erdvės (13)

Ketvirtadienį penki Čekijos naikintuvai "JAS 39 Gripen" išskrido iš savo bazės Časlave į Islandiją. Jie šešias savaites saugos šios šalies, kuri neturi savo karinių oro pajėgų, oro erdvę, praneša portalas "Idnes".

Ispanijos socialistai atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio (1)

Ispanijos Socialistų partija ketvirtadienį atsidūrė ant „pilietinio karo“ slenksčio, pusei jos lyderių surengus pervesmą, kuris gali būti gera žinia tiems, kurie nori išvesti šalį iš politinės aklavietės.