Popiežius apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje

 (8)
Popiežius Pranciškus, kaip prieš tai du jo pirmtakai, apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje. Žydų maldos namuose sekmadienį jį pasitiko vyriausiasis rabinas Riccado Di Segni ir žydų bendruomenės pirmininkė Ruth Dureghello.
Popiežius apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje
© Sipa Press/Scanpix

„Mes visi priklausome vienai šeimai – Dievo šeimai“, – pabrėžė popiežius savo kalboje.

Katalikų bažnyčios vadovas, be kita ko, prisiminė SS dalinių reidą 1943 metų spalio 16-ąją ir daugiau kaip 1 000 vyrų, moterų ir vaikų deportaciją iš Romos į Aušvico koncentracijos stovyklą. „Jų kančia, jų baimė, jų ašaros niekada neturėtų būti pamirštos, – kalbėjo pontifikas. – Praeitis turi būti mums pamoka dabarčiai ir ateičiai“.

Vyriausiasis rabinas R. Di Segni prieš popiežiaus apsilankymą Vatikano radijui pažymėjo, kad Pranciškus per trejus savo pontifikato metus toliau stiprino Katalikų bažnyčios ir judaizmo santykius. Jis esą ne tik priėmė daug žydų delegacijų, bet ir apsilankė Izraelyje. Ypač religinio fanatizmo laikais taikus susitikimas tarp įvairių religijų yra stiprus signalas prieš smurtą, kalbėjo rabinas.

Jonas Paulius II sinagogą aplankė 1986 metais, o Benediktas XVI – 2010 metais. Jono Pauliaus vizitas iki šiol laikomas istoriniu, nes lenkas buvo pirmasis popiežius, kuris po holokausto siekė susitaikymo su žydais ir pradėjo dialogą.

ELTA
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

R. T. Erdoganas pažadėjo atšaukti ieškinius jį „įžeidusiems" asmenims

Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas pareiškė ketinąs atšaukti visus ieškinius dėl įžeidimų jo adresu, informuoja BBC.

Prieš H. Clinton — dar viena programišių ataka (15)

Programišiai įsilaužė į kompiuterinį tinklą, kuriuo naudojasi demokratų kandidatės į JAV prezidento postą Hillary Clinton rinkimų kampanijos būstinė, praneša JAV žiniasklaida.

Turkija skyrė areštą 17 žurnalistų, įtariamų ryšiais su F. Gulenu (2)

Stambulo teismas penktadienį skyrė kardomąjį areštą 17 Turkijos žurnalistų, įtariamų ryšiais su Jungtinėse Valstijose gyvenančiu dvasininku Fethullah Gulenu, kuris kaltinamas dėl šį mėnesį mėginto įvykdyti perversmo.

Pasaulis pasiekė apokaliptinio karo ribą: prognozės negailestingos (313)

Visame pasaulyje daugėjo smurtingų ir chaotiškų įvykių, ir veikiausiai tai nėra tik sutapimas, savo straipsnyje, kurį skelbia portalas „Foreign Policy“, rašo Davidas A. Bellas.

Prancūzijoje traukinyje sulaikyti du asmenys, įtariami sąsajomis su terorizmu (7)

Penktadienį Prancūzijos pietuose, Tulono mieste, greitajame traukinyje sulaikyti du asmenys, įtariami sąsajomis su terorizmu. Juos sulaikė ginkluotosios policijos pareigūnai, praneša agentūra „Reuters“.