Popiežius apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje

 (8)
Popiežius Pranciškus, kaip prieš tai du jo pirmtakai, apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje. Žydų maldos namuose sekmadienį jį pasitiko vyriausiasis rabinas Riccado Di Segni ir žydų bendruomenės pirmininkė Ruth Dureghello.
Popiežius apsilankė Didžiojoje sinagogoje Romoje
© Sipa Press/Scanpix

„Mes visi priklausome vienai šeimai – Dievo šeimai“, – pabrėžė popiežius savo kalboje.

Katalikų bažnyčios vadovas, be kita ko, prisiminė SS dalinių reidą 1943 metų spalio 16-ąją ir daugiau kaip 1 000 vyrų, moterų ir vaikų deportaciją iš Romos į Aušvico koncentracijos stovyklą. „Jų kančia, jų baimė, jų ašaros niekada neturėtų būti pamirštos, – kalbėjo pontifikas. – Praeitis turi būti mums pamoka dabarčiai ir ateičiai“.

Vyriausiasis rabinas R. Di Segni prieš popiežiaus apsilankymą Vatikano radijui pažymėjo, kad Pranciškus per trejus savo pontifikato metus toliau stiprino Katalikų bažnyčios ir judaizmo santykius. Jis esą ne tik priėmė daug žydų delegacijų, bet ir apsilankė Izraelyje. Ypač religinio fanatizmo laikais taikus susitikimas tarp įvairių religijų yra stiprus signalas prieš smurtą, kalbėjo rabinas.

Jonas Paulius II sinagogą aplankė 1986 metais, o Benediktas XVI – 2010 metais. Jono Pauliaus vizitas iki šiol laikomas istoriniu, nes lenkas buvo pirmasis popiežius, kuris po holokausto siekė susitaikymo su žydais ir pradėjo dialogą.

ELTA
Užsienio naujienų prenumerata
Parašykite savo komentarą
arba komentuokite anonimiškai čia
Skelbdami komentarą, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Skaityti komentarus Skaityti komentarus

Užsienyje

Girtas latvis sukėlė incidentą lėktuve

Dėl girto Latvijos piliečio iš Londono į Rygą skridęs lėktuvas turėjo nenumatytai nutūpti Lenkijos uostamiestyje Gdanske, pranešė radijas „Radio Gdansk“.

Turkija atgailauja: sumokės kompensaciją Rusijai (39)

Turkija pasiruošusi „prireikus“ sumokėti kompensaciją Rusijai už pernai lapkritį numuštą tos šalies karo lėktuvą, pareiškė ministras pirmininkas Binali Yildirimas.

JAV Aukščiausias teismas priėmė svarbų sprendimą dėl abortų (3)

JAV Aukščiausiasis Teismas pirmadienį anuliavo Teksaso įstatymą, kuriuo buvo apribota prieiga prie abortų, ir šiuo sprendimu – svarbiausiu JAV dėl abortų per visos kartos gyvenimo laiką – skyrė reikšmingą pergalę teisės į abortą šalininkams.

Padaugėjo britų, norinčių gauti Airijos pasą (4)

Po referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos Didžiojoje Britanijoje smarkiai padaugėjo žmonių, norinčių gauti Airijos pasą, rašo „The Guardian“.

Rusijos saugumas visai suįžūlėjo: darbuojasi jau ir atvirai (102)

JAV pareigūnai teigia, kad Rusijos saugumo ir žvalgybos agentūrų Amerikos diplomatams daromas spaudimas vis auga, skelbia BBC.