Popiežiaus piligrimystė įgauna politinį atspalvį

"Tai ženklas visam pasauliui", antradienį Italijos televizijai RAI sakė palestiniečių prezidentas Yasseras Arafatas (Jasiras Arafatas). Po mišių Katalikų bažnyčios vadovas taip pat numato apsilankyti palestiniečių pabėgėlių centre.

Į Izraelį milijardo katalikų dvasinis vadovas atvyko antradienį iš Jordanijos.

Nuo ligų, taip pat tikriausiai parkinsonizmo, kenčiantis 79 metų popiežius labai atsargiai nusileido lėktuvo trapu ir pabučiavo indą su Jeruzalės žeme. Pernakvojęs Jeruzalėje, popiežius numato privačiai apsilankyti Kasr el Jahude ("Žydų rūmuose" ar "Žydų kryžkelėje") vakariniame Jordano krante, kur, izraeliečių teigimu, Jėzus buvo pakrikštytas.

Antradienį, prieš išskrisdamas į Izraelį, popiežius aplankė ir rytiniame krante esančią vietą, kurią Jėzaus krikšto vieta laiko Jordanija.

Į Betliejaus Prakartėlės aikštę, kur aukos mišias, Šventasis Tėvas atvyko sraigtasparniu. Mišiose turėtų dalyvauti apie 20 tūkst. žmonių. Vėliau popiežius apsilankys Gimimo bažnyčioje, vienoje švenčiausių krikščionybės vietų. IV amžiaus graikų stačiatikių bažnyčia pastatyta ant grotos, kurioje gimė Kristus. Popiežius privačiai nulips į grotą, kur piligrimai klaupiasi ir bučiuoja 14 spindulių sidabrinę žvaigždę, žyminčią Kristaus gimimo vietą.

Savo piligrimystę Šventojoje Žemėje, kuri truks savaitę, Jonas Paulius II pradėjo pirmadienį.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Po pučo Turkijoje suimta 32 000 įtariamųjų

Reaguodama į mėginimą įvykdyti perversmą, Turkijos vyriausybė, jos pačios duomenimis, iki šiol suėmė 32 000 įtariamųjų. Prieš iš viso 70 000 asmenų pradėtas tyrimas, trečiadienį televizijos stočiai NTV pareiškė teisingumo ministras Bekiras Bozdagas, informuoja agentūra AFP.

Ekvadoro prokuratūra iš Švedijos kolegų sulaukė klausimų J. Assange'o apklausai (2)

Ekvadoro generalinė prokuratūra iš savo kolegų Švedijoje sulaukė klausimų „Wikileaks" įkūrėjo Juliano Assange'o apklausai. „Tai jokiu būdu netrukdo Ekvadoro prokuratūrai užduoti savo klausimus", - pareiškė Ekvadoro generalinis prokuroras Galo Chiriboga, kuriuo remiasi agentūra dpa.

Bepilotis užfiksavo bombardavimo rytinėje Alepo dalyje padarinius (3)

Paleidus bepilotį orlaivį pavyko nufilmuoti karinių veiksmų padarytą žalą rytinėje Alepo teritorijoje, kai praeitą savaitę buvo nutrauktos paliaubos dėl ugnies nutraukimo Sirijoje.

D. Trumpas skelbia po debatų sulaukęs 13 mln. dolerių aukų (4)

Respublikonų kandidatas į JAV prezidento postą Donaldas Trumpas po TV dvikovos su savo konkurente rinkimuose demokrate Hillary Clinton paskelbė apie tikrą aukų pliūpsnį. Jo teigimu, per 24 valandas jo rinkimų kampanijai pervesta per 13 mln. dolerių, informuoja agentūra AFP.

Ukrainoje nuo nekokybiško alkoholio mirusių žmonių padaugėjo iki 23 (6)

Mažiausiai 23 žmonės mirė apsinuodiję nekokybišku alkoholiu skurdžiose kaimo vietovėse Ukrainos rytuose, antradienį pranešė pareigūnai.