Policija į pagrobėją šovė televizijos kameroje įtaisytu ginklu

 (1)
Taip pareigūnams pavyko išlaisvinti 25 1-8 metų amžiaus vaikus ir 3 suaugusiiuosius, kurie Vaserbiligo vaikų darželyje įkaitais buvo laikomi 28 valandas. Niekas iš jų nenukentėjo. Į pagrobėją, kuris, policijos duomenimis, yra sirgęs psichikos liga, iš arti į galvą dukart šovė televizijos operatoriumi persirengęs snaiperis.

Vaserbiligas iki visą pasaulį sukrėtusios įkaitų dramos buvo ramus ir niekuo neišsiskiriantis miestelis. Vynuogynų apsuptame Vaserbilige 100 m nuo Vokietijos sienos gyvena 2,5 tūkst. žmonių.

Nusikalstamumas 400 tūkst. gyventojų turinčiame Liuksemburge yra toks mažas, kad neseniai vyriausybė svarstė, ar neuždarius vienintelio šalies kalėjimo. Tačiau dabar visi prabilo apie vaikų saugumą.

Iš Tuniso kilęs ir 1982 metais Liuksemburgo pilietybę gavęs pagrobėjas trečiadienį po pietų į vaikų darželį įėjo niekieno nesulaikytas. Jis buvo ginkluotas pistoletu, rankinėmis granatomis, peiliu ir turėjo kanistrą benzino.

Policija ryžosi nušauti pagrobėją praėjus kelioms valandoms po to, kai jis pakėlė vieną vaiką prie lango, lyg norėdamas patvirtinti rimtus ketinimus. Kameroje įtaisytu šautuvu nuspręsta pasinaudoti jam paprašius susitikimo su žurnalistais.

Po sėkmingos policijos operacijos į vaikų darželį įėję medikai bei ugniagesiai pamatė, kad visą kambarį pagrobėjas buvo aplaistęs benzinu. Kai kurie vaikai išeidami iš darželio nešėsi balionus, o viena mergaitė laikė žaislinį meškiuką.

Pats pagrobėjas paleido 21 iš įkaitų, bet nuolat reikalavo užtikrinti jo išskridimą į Libiją.

Sužeistas pagrobėjas nugabentas į ligoninę - penktadienį ryte policija patvirtino, kad jis tebėra gyvas. "Jis miršta, bet dar yra gyvas", sakė policijos pareigūnas.

Nusikaltimo motyvai gali būti susiję su beveik 40 metų amžiaus pagrobėjo šeimos problemomis. Du jo vaikai, dabar paaugliai, iki 1995 metų lankė tą patį darželį, bet vėliau iš tėvų juos atėmė socialinės tarnybos.

"Tokių dalykų galima išvysti tik per televiziją iš Amerikos. Tikrame gyvenime taip nebūna", įkaitų dramą komentavo sukrėstas vietos gyventojas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Tarptautinėje arenoje skeltas antausis Rusijai (220)

Penktadienį Jungtinių Tautų (JT) Generalinė Asamblėja balsuodama pašalino Rusiją iš Žmogaus teisių tarybos. Tai vertinama, kaip tarptautinės bendruomenės antausis Rusijai.

Smūgis H. Clinton – FTB tiria naujus elektroninius laiškus (58)

Likus vos 11 dienų iki JAV prezidento rinkimų demokratų kandidatė Hillary Clinton patyrė smūgį - išlindo nauji galai ir taip ją persekiojančioje elektroninių laiškų istorijoje.

Garsioji žaliaakė afganė iš „National Geographic“ neigia įsigijusi padirbtus asmens dokumentus (4)

Pakistano prokuroras pranešė, kad žurnalo „National Geographic“ išgarsinta žaliaakė afganų mergaitė penktadienį pirmą kartą stojo prieš teismą neigdama, kad suklastojo savo Pakistano pilietybę.

Lenkija atmeta ES reikalavimus dėl KT krizės (1)

Lenkija atmeta Europos Sąjungos reikalavimus dėl konstitucinio teismo krizės. Interviu Lenkijos radijui šalies užsienio reikalų ministras pareiškė, kad Europos Komisijos reikalavimai yra nepagrįsti. Apie tai praneša LRT radijas.

Mosulas prieš puolimą: džihadistai vykdo egzekucijas, civilius verčia gyvaisiais skydais (17)

Džihadistų grupuotė „Islamo valstybė“ nužudė dešimtis žmonių ir tūkstančius jų ruošiasi paversti gyvaisiais skydais, Irako pajėgoms priartėjus prie Mosulo miesto, penktadienį pranešė Jungtinės Tautos.