Po žemės drebėjimo rasta per 100 žuvusiųjų

Po didelio žemės drebėjimo Indonezijos Sumatros saloje antradienį buvo rasti jau 103 žuvusieji, sakoma oficialiuose pranešimuose.
Šis žemės drebėjimas įvyko sekmadienio naktį. Dabar nukentėjusiųjų paieškos vyksta dar aktyviau, nepaisant pakartotinių požeminių smūgių.

Policija būgštauja, kad žuvusiųjų skaičius gali dar labiau išaugti, kai gelbėtojai pasieks atokesnes vietoves, tokias, kaip nedidelė sala, esanti arčiausiai žemės drebėjimo epicentro.

Vienas iš labiausiai sugriautų miestų buvo Benkulu Sumatros pietvakarių pakrantėje. Čia iš griuvėsių ištraukti 64 žuvusiųjų lavonai.

Žemės drebėjimas įvyko tokiu metu, kai dauguma gyventojų miegojo, be to, regione daug prastos statybos namų, kurie bemat sugriuvo.

Žemės drebėjimas atkirto ryšių ir elektros linijas, taip pat uždarytas pagrindinis rajono oro uostas. Iš ketvirčio milijono Benkulu gyventojų dešimtys tūkstančių praleido pirmadienio naktį lauke, bijodami grįžti į apgriautus namus. Po pradinio žemės drebėjimo buvo užregistruota daugiau kaip 300 pakartotinių smūgių.

Tačiau labiausiai būgštaujama dėl mažytės Engano salos maždaug už 200 km į pietryčius nuo Benkulu, kuri buvo arčiausiai žemės drebėjimo epicentro. Pradiniais pranešimais, šioje saloje sulyginta su žeme net 90 proc. visų pastatų.

Žemės drebėjimai Indonezijoje - įprastas reiškinys, tačiau šis buvo vienas iš galingiausių per pastaruosius metus.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Vengrijos premjeras: priešinkitės Europos „sovietizacijai“

Vengrija privalo priešintis Europos „sovietizacijai“ ir ginti savo sienas nuo masinės imigracijos, teigia šalies ministras pirmininkas Viktoras Orbanas. Vengrijos premjeras kalbėjo renginyje, skirtame paminėti 1956 metais šalyje vykusį antisovietinį sukilimą, rašo „Euronews“.

Th. May griežtai atmeta antro Škotijos nepriklausomybės referendumo galimybę (5)

Jungtinės Karalystės premjerė Theresa May teigia esanti atvira Škotijos ateities bendradarbiavimui su Europos Sąjunga. Tai Th. May žada aptarti su Škotijos ministre Nicola Sturgeon. Škotija, priešingai kitiems Jungtinės Karalystės regionams, „Brexit“ referendume balsavo už pasilikimą.

Migrantai evakuojami iš Kalė „Džiunglių“, ruošiantis nugriauti stovyklą (2)

Migrantai, tempiantys lagaminus ir daiktų ryšulius, pirmadienį pradėjo trauktis iš „Džiunglėmis“ pramintos stovyklos Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestį, ruošiantis nugriauti šią neteisėtą kompleksą, tapusį starto aikštele atvykėliams, mėginantiems prasmukti į Didžiąją Britaniją.

Talibai išplatino bepiločiu nufilmuotą savižudžio išpuolį (3)

Praėjusį šeštadienį talibai paviešino bepiločiu filmuotą savižudžio teroristo išpuolį Afganistane.

Maltoje sudužo lėktuvas, skraidinęs ES pareigūnus: žuvo penki žmonės (16)

Pranešama, kad nedidelis lėktuvas, kuriuo skrido Europos Sąjungos (ES) agentūros „Frontex“ pareigūnai, nukrito neilgai trukus po pakilimo iš Maltos.