Po pasikėsinimo į Kalnų Karabacho vadovą suimtas jo oponentas

Pasikėsinimas įvyko Kalnų Karabacho sostinėje Stepanakerte. Maždaug 1 val. nakties nusikaltėliai iš automobilio apšaudė A. Gukasianą ir sužeidė jį į kojas. Taip pat sužeisti du jo asmens sargybiniai, pranešė Kalnų Karabacho vyriausybės atstovas spaudai.

Pasak jo, A. Gukasiano gyvybei pavojus negresia.

Po pasikėsinimo suimtas buvęs Kalnų Karabacho gynybos ministras Samvelis Babajanas, kuris, kaip įtariama, yra susijęs su šiuo išpuoliu, pareiškė "Reuters" Armėnijos saugumo atstovai.

A. Gukasianas ir S. Babajanas varžosi dėl valdžios Kalnų Karabache. Oficialiai Kalnų Karabachas priklauso Azerbaidžanui, tačiau jo gyventojai daugiausiai yra etniniai armėnai.

Vėliau A. Gukasianas greičiausiai bus nuvežtas toliau gydyti į Armėnijos sostinę Jerevaną, sakė "Reuters" Kalnų Karabacho vyriausybės atstovai.

"Jo kojų kaulai smarkiai sužaloti. Iš jų mažai kas liko", sakė vienas atstovų.

1988 metais, paskutinėmis Sovietų Sąjungos gyvavimo dienomis, Kalnų Karabachas atsiskyrė nuo Azerbaidžano. Tai sukėlė karą, kuriame žuvo mažiausiai 35 000 žmonių. 1994 metais buvo sutartas ugnies nutraukimas. Dabar Kalnų Karabachas tvarkosi kaip nepriklausoma valstybė ir palaiko glaudžius ryšius su Armėnija, su kuria ilgainiui Stepanakertas nori sudaryti sąjungą. Kalnų Karabacho kariuomenė taip pat kontroliuoja didelius Azerbaidžano teritorijos ruožus.

S. Babajanas griežtai priešinosi bet kokiam kompromisui su Azerbaidžanu, siekiant oficialiai užbaigti karą, kuris pakirto tiek Azerbaidžano, tiek Armėnijos ekonomines išgales.

Kalnų Karabachas nebeturi jokių realių ryšių su Azerbaidžanu, tačiau Baku atmeta šios srities oficialiaus atsiskyrimo galimybę.

Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacija (ESBO) pastaruoju metu siūlė, kad Kalnų Karabachas tik juridiškai liktų Azerbaidžano dalimi, išsaugodamas faktinę nepriklausomybę ir glaudžius ryšius su Armėnija. Tačiau abiejų pusių griežto kurso šalininkai priešinasi tokiam susitarimui.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.

Bostone peiliu sužaloti 6 žmonės (3)

JAV Bostono Teatro rajone per muštynes peiliu sužaloti šeši žmonės. Policija ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, buvo sužeistas.

Šveicarai referendume pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui (5)

Sekmadienį vykusiame referendume Šveicarijos gyventojai pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui. Tai rodo autoritetingo tyrimų instituto „gfs.bern" paskelbtos prognozės, kuriomis remiasi agentūra dpa.

Įtakingas JAV laikraštis „New York Times" paskelbė prezidento rinkimuose remiantis H. Clinton (17)

Likus šešioms savaitėms iki JAV prezidento rinkimų įtakingas amerikiečių laikraštis „New York Times" oficialiai paskelbė remiantis demokratų kandidatę Hillary Clinton. Ji turi ilgametę patirtį ir daugybę pragmatiškų idėjų, teigiama redaktorių kolegijos straipsnyje, informuoja agentūra dpa.

Bagdade susisprogdindamas mirtininkas nužudė šešis žmones

Bagdado vakarinėje sekmadienį savižudis sprogdintojas žuvo pats ir pražudė dar šešis žmones, sužeidė 18, pranešė saugumo tarnybų atstovas Saadas Maanas po sprogimų ir šūvių, aidėjusių Tikrite šiauriau sostinės.