Po ordinų įteikimo - pažadai tiekti naftą

 (1)
Kazachstano sostinėje Astanoje šios šalies ir Lietuvos prezidentai pasikeitė apdovanojimais: Valdui Adamkui įteiktas Draugystės ordinas, o Nursultanui Nazarbajevui - Vytauto Didžiojo 1-ojo laipsnio ordinas.
V.Adamkus - pirmasis užsienio šalies vadovas, apdovanotas Kazachstano draugystės ordinu.

Po pasikeitimo apdovanojimais prezidentas N.Nazarbajevas pažadėjo, kad Lietuva iš Kazachstano per metus gaus ne mažiau kaip 1,5 mln. tonų šios žaliavos. Tai - pustrečio karto daugiau, nei gauta pernai.

Tačiau N.Nazarbajevas pabrėžė, kad būtina suderinti Kazachstano naftos transportavimą į Lietuvą su Rusija.

Abiejų šalių prezidentai tvirtino, kad šie projektai būtų naudingi visoms trims valstybėms.

"Lietuvos rytas"
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Europos Parlamentas paskelbė kandidatų pelnyti Sacharovo premiją sąrašą

Ištremtas turkų žurnalistas Canas Dundaras, Krymo totorių aktyvistas Mustafa Džemilevas ir dvi jezidų aktyvistės, nukentėjusios nuo grupuotės „Islamo valstybė“, yra galutiniame ketvirtadienį paskelbtame pretendentų sąraše prestižinei Europos Parlamento Sacharovo premijai gauti.

Dauguma JAV respublikonų mano, kad prezidento rinkimus laimės demokratė H. Clinton

Dauguma JAV respublikonų mano, kad jų kandidatas Donaldas Trumpas pralaimės lapkričio pradžioje vyksiančius prezidento rinkimus. Remiantis trečiadienį paskelbtais „Reuters„/„Ipsos“ apklausos rezultatais, 41 proc. respublikonų tikisi demokratės Hillary Clinton pergalės, o 40 proc. mano, kad laimės D. Trumpas.

Šešios NATO šalys yra pasiruošusios siųsti savo pajėgas į Juodosios jūros zoną

Šešios NATO šalys yra pasirengusios 2017 metais į Juodosios jūros zoną siųsti antžeminių, karinio jūrų laivyno ir oro pajėgų dalinius, trečiadienį, baigiantis pirmajai NATO gynybos ministrų susitikimo dienai sakė Aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas.

Japonija baiminasi Filipinų lyderio R. Duterte susitikimo su imperatoriumi (2)

Protokolo griežtai besilaikanti Japonija baiminasi Filipinų lyderio Rodrigo Duterte netakto per ketvirtadienio susitikimą su imperatoriumi Akihito, pačiu gerbiamiausiu tautos asmeniu.

JAV rinkimų baigtis gali būti netikėta: prezidentu netaps nei D. Trumpas, nei H. Clinton (36)

JAV prezidento rinkimai nenumaldomai artėja, įtampa auga, tačiau leidinys „Los Angeles Times“ nepraranda vilties: „Tai, kad metai buvo keisti, nereiškia, kad jų pabaiga turi būti nelaiminga.“