Vokietijos kanclerė Angela Merkel pirmadienį pateko į naują kritikos ugnį dėl savo vykdomos atvirų durų pabėgėlių politikos, kai rinkimuose į Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos federalinės žemės parlamentą kanclerės vadovaujama Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) gėdingai pralaimėjo prieš imigraciją nusiteikusią populistinę partiją, rašo AFP.
© AP/Scanpix

CDU surinko tik 19 proc., o dešiniosios pakraipos partija Alternatyva Vokietijai (AfD) gavo beveik 21 proc. balsų. Tai blogiausias kada nors kanclerės partijos pasirodymas šioje Vokietijos žemėje. Sekmadienį vykusiuose rinkimuose socialdemokratai užėmė aukščiausią vietą, pelnydami daugiau nei 30 proc. balsų.

AfD vicepirmininkė Beatriks fon Štorch (Beatrix von Storch) sveikino dėl netikėtų rezultatų, kurie žymi "A. Merkel eros pabaigos pradžią". Tuo tarpu laikraštis "Bild" rinkimų rezultatus pavadino "kanclerei suduotu antausiu".

Šie regioniniai rinkimai vyko praėjus lygiai metams, kai A. Merkel atvėrė Vokietijos sienas masiniam Sirijos pabėgėlių ir migrantų antplūdžiui. Vokietijoje 2015 metais milijonas žmonių prašė prieglobsčio.

Iš pradžių kanclerės požiūris buvo liaupsinamas, tačiau vėliau kilo nerimas, kaip integruoti atvykėlius. AfD pabrėžė susirūpinimą dėl daugybės seksualinio priekabiavimo atvejų Naujųjų metų vakarą ir serijos kruvinų atakų vasarą. Tik prieš trejus metus įsteigta partija AfD atstovų turi devyniuose iš 16 Vokietijos regioninių parlamentų ir tikimasi, kad pelnys daugiau vietų po dviejų savaičių Berlyne vyksiančiuose rinkimuose.

"ING-Diba" banko ekonomistas Carstenas Brzeskis rašė: "Pabėgėlių krizė kenkia kanclerės A. Merkel populiarumui, taip pat daro žalos ir vyriausybės koalicijoje".

Pirmadienį A. Merkel sąjungininkė Bavarijos krikščionių socialinė sąjunga (CSU) dar kartą pareikalavo laikytis griežtesnės migrantų politikos.

Kanclerės vadovaujamos partijos CDU generalinis sekretorius Peteris Tauberis teigė, kad šiuose rinkimuose rinkėjai "norėjo pareikšti protestą".

A. Merkel prisiima atsakomybę už savo partijos pralaimėjimą žemės rinkimuose

Vokietijos kanclerė Angela Merkel prisiėmė atsakomybę už savo partijos pralaimėjimą Meklenburgo-Priešakinės Pomeranijos žemės rinkimuose, tačiau ir toliau atkakliai gynė savo pabėgėlių politiką, informuoja agentūra AFP.

„Aš esu partijos pirmininkė, aš esu federalinė kanclerė. Žmonių akyse tai neatsiejama. Ir todėl, žinoma, ir man tenka atsakomybė", - kalbėjo A. Merkel pirmadienį Kinijos Hangdžou mieste, kur ji dalyvavo G20 viršūnių susitikime.

„Žinoma, kad tai susiję su pabėgėlių politika", - sakė ji, tačiau kartu pažymėjo: „Nepaisant to, aš teisingais laikau sprendimus, kurie buvo priimti". Vyriausybė esą veikė pagal savo atsakomybę. Dabar visi turėtų pagalvoti, „kaip atgauti pasitikėjimą, o pirmiausiai, žinoma, aš".

Atsakydama į klausimą, ar rinkimų baigtis šiaurės rytuose turės įtakos jos kandidatavimui į kanclerės postą dar vienai kadencijai, A. Merkel pakartojo, kad savo sprendimą paskelbs, kai ateis tam laikas.

Šis A. Merkel komentaras Kinijoje laikomas ženklu, kaip rimtai ji vertina savo Krikščionių demokratų sąjunga (CDU) pralaimėjimą prieš imigraciją nusiteikusią populistinei partijai „Alternatyva Vokietijai" (AfD). Nėra įprasta, kad kanclerė užsienio kelionėse kalbėtų vidaus politikos temomis.

Šie regioniniai rinkimai vyko praėjus lygiai metams, kai A. Merkel atvėrė Vokietijos sienas masiniam Sirijos pabėgėlių ir migrantų antplūdžiui. Vokietijoje 2015 metais milijonas žmonių prašė prieglobsčio.

Iš pradžių kanclerės požiūris buvo liaupsinamas, tačiau vėliau kilo nerimas, kaip integruoti atvykėlius. AfD pabrėžė susirūpinimą dėl daugybės seksualinio priekabiavimo atvejų Naujųjų metų vakarą ir serijos kruvinų atakų vasarą. Tik prieš trejus metus įsteigta partija AfD turi atstovų devyniuose iš 16 Vokietijos regioninių parlamentų ir tikimasi, kad pelnys daugiau vietų po dviejų savaičių Berlyne vyksiančiuose rinkimuose.

Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Ekonomistų nuomonės dėl bankų įtakos išsiskyrė

Įtakingiausiai Lietuvoje laikomi ekonomistai sutaria, kad kita didžiulė pasaulinė ekonomikos...

Žiema artėja: yra sprendimų, kurie nepatiks „valstiečių“ rinkėjams (25)

Žiema artėja, o ją savo reitingais gali pajusti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga...

Vilniaus viešnamiuose – meilės pažinčių svetainėse ieškančios užsienietės

Iš jaunų merginų prostitucijos pralobti užsigeidę sutuoktiniai nutarė eiti lengviausiu keliu –...

Teko samdyti net saugos tarnybą: Lietuvai priklausančiame kelte įstrigo 12 pabėgėlių (124)

„ DFDS Seaways “ kelte „Kaunas Seaways“ aptikta 12 pabėgėlių, DELFI patvirtino įmonės...

Įvardijo, kiek asmenų „Karklėje“ sučiupo su narkotikais: skaičiai stebina (14)

Savaitgalį vykusio festivalio „ Karklė Live Music Beach “ dalyvius patikrinę policininkai ir...

Svaiginanti 28-metės karjera: nuo modelio iki artimos D. Trumpo bendražygės (7)

Naująja komunikacijos departamento vadove JAV prezidento Donaldo Trumpo administracijoje laikinai...

Smūgis A. Bosui: prabangų namą prašoma sulyginti su žeme (532)

Vilniaus pašonėje, miškų apsuptyje, prasidėjusias Lietuvoje žinomo verslininko Antano Boso...

Gyvai / Pirmadienio vakarą – visiškas Saulės užtemimas (7)

Rugpjūčio 21 d. įvyks neeilinis visiškas Saulės užtemimas, kurį galės stebėti tūkstančiai...

Martynas Pocius. Čempionatas, kurio niekada nepamiršiu (1)

Interneto platformoje „Sporto namai“ kiekvieną dieną savo jausmais, mintimis ir rūpesčiais...

Kūdikį pražudęs Ramzis keliasi naujam gyvenimui: jau spėjo pasirodyti vestuvėse (253)

Po patirto šoko ir nelaimingo atsitikimo, kurio metu žuvo kūdikis, dobermano Ramzio gyvenimas...