Po inauguracijos seks ryžtingi veiksmai

Vladimiras Putinas sekmadienį buvo oficialiai prisaikdintas Rusijos prezidentu. Tačiau ilgai švęsti jam neleidžia užsitęsusi Rusijos karinė kampanija Čečėnijoje bei kitos šalies problemos, reikalaujančios tiksliau nubrėžti savo ateities planus.
Oficialiai tapęs prezidentu, V. Putinas ketina nedelsiant imtis ryžtingų veiksmų.

Aukšto rango Kremliaus šaltiniai naujienų agentūrai "Reuters" sakė, kad naujasis prezidentas netrukus po inauguracijos ketina ministru pirmininku paskirti atsistatydinusį pirmąjį viceministrą bei finansų ministrą Michailą Kasjanovą.

Pasak šaltinių, V. Putinas pasirašys laišką žemiesiems Rusijos parlamento rūmams - Valstybės Dūmai, kuriame į premjero postą pasiūlys M. Kasjanovą, jo manymu, geriausią kandidatūrą. Pagal konstituciją, Valstybės Dūma privalo per savaitę balsuoti už prezidento pasiūlytą kandidatą į premjero postą. 450 vietų parlamento rūmuose jis tvirtinamas paprasta balsų dauguma.

42 metų technokratas M. Kasjanovas, gerai žinomas Vakarų finansiniuose sluoksniuose, nuo Naujųjų metų išvakarių, kai V. Putinas pradėjo eiti prezidento pareigas vietoj Boriso Jelcino, laikinai buvo paskirtas ministru pirmininku.

Vieno Kremliaus šaltinio teigimu, sekmadienį 11 valandą Grinvičo laiku įvyks vyriausybės posėdis. Manoma, kad V. Putinas per šį posėdį paskelbs arba paaiškins savo pasirinkimą dėl premjero kandidatūros.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Irako kurdai pranešė, kad užėmė miestelį netoli Mosulo

Kurdų kovotojai pranešė, kad sekmadienį atkovojo Bašikos miestelį netoli Mosulo iš "Islamo valstybės" (IS), koalicijos pajėgoms tęsiant kovą su džihadistais jų paskutinėje tvirtovėje Irake, skelbia "Reuters".

Kova Alepe intensyvėja (48)

Stebėtojų ir sukilėlių grupių teigimu, sekmadienį suintensyvėjo kova dėl Alepo miesto Sirijos šiaurėje: suaktyvėjo antskrydžiai, puolimai ant žemės ir šūviai artilerijos pabūklais, praneša „Reuters“.

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (27)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (6)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (12)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.