Po Haiderio atsistydinimo ES neskuba gerinti santykių su Austrija

"Šiuo metu mūsų pozicija lieka ta pati", antradienį pareiškė Portugalijos premjeras Antonio Guterresas (Antonijus Guteresas), kurio šalis šiuo metu pirmininkauja ES.

"Esminis klausimas yra ne Haiderio asmenybė. Tai - jo partijos pobūdis", sakė A. Guterresas "Reuters". Pasak jo, kol kas anksti spėlioti, ką iš tikrųjų reiškia J. Haiderio atsistatydinimas.

Premjeras kalbėjo Lisabonoje, prieš prasidedant Europos ir Viduržemio jūros šalių konferencijai dėl investicijų.

J. Haideris praeityje pagarsėjo pastabomis, menkinančiomis nacių nusikaltimus per Antrąjį pasaulinį karą. Vėliau jis ne kartą atsiprašinėjo.

Pirmadienio vakarą H. Haideris pranešė perduodąs savo partijos vairą Susanne Riess-Passer (Zuzanai Rys Paser), kuri yra naujosios centro dešiniosios vyriausybės vicekanclerė. Šiai centro dešiniajai koalicijai vadovauja kancleris Wolfgangas Schuesselis (Volfgangas Šiuselis).

Pats J. Haideris naujajame kabinete nedalyvauja. Tačiau visos likusios 14 ES šalių įšaldė dvišalius santykius su Austrija, kai į vyriausybę pateko jo vadovaujama partija.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Šveicarijoje sudužo kariuomenės sraigtasparnis

Šveicarijoje vienoje aukštoje kalnų perėjoje trečiadienį sudužo karinis sraigtasparnis, sakoma Gynybos ministerijos „Twitter“ pranešime.

Pentagonas: JAV ketina išsaugoti teisę smogti pirmą smūgį (9)

JAV gynybos sekretorius Ashtonas Carteris antradienį pareiškė, kad Pentagonas neplanuoja laikytis tokios branduolinių ginklų politikos, kuri šalį įpareigotų nesuduoti pirmojo smūgio.

Po incidento Tokijo traukinyje į ligoninę nuvežta pustuzinis žmonių

Pustuzinis žmonių trečiadienį viename Tokijo priemiestiniame traukinyje pasijuto blogai, skundėsi keistu kvapu, panašiu į skiediklio kvapą, ir buvo nuvežti į ligoninę, pranešė policija ir žiniasklaida.

Visa Pietų Australija po didelės audros liko be elektros (1)

Pietų Australijoje trečiadienį kilo didelė sumaištis, kai visoje valstijoje dingo elektra praūžus smarkiai audrai, o sinoptikai įspėjo apie gresiančias dar prastesnes oro sąlygas.

Paskelbtos išvados dėl MH17 tragedijos, nusinešusios 298 žmonių gyvybes: lėktuvą numušusi raketa – iš Rusijos (1040)

Trečiadienį Nyderlanduose paskelbė Malaizijos oro linijų lainerio katastrofos Rytų Ukrainoje kriminalinio tyrimo išvadas.