Po atostogų japonai rado virusu "užkrėstus" kompiuterius

 (2)
Dešimtys tūkstančių japonų pirmadienį grįžo į darbą po savaitę trukusių atostogų ir savo kompiuteriuose rado virusą "Love Bug", kuris nuo praėjusios savaitės apkeliavo visą pasaulį.
Vyriausybės pareigūnai ir antivirusinę programinę įrangą tiekiančios bendrovės skubiai įspėjo kompiuterių vartotojus neatidaryti įtartinų žinučių, esančių jų elektroninio pašto dėžutėse.

Pirmadienio rytą virusu "užkrėstų" bylų skaičius pasiekė 73 tūkstančius, sakė vienos didžiausių antivirusines programas gaminančių firmų "Trend Micro" atstovė spaudai Akitsu Hirasawa (Akitsu Hirasava).

Kol likęs pasaulis buvo apimtas panikos dėl viruso, Japonija beveik nenukentėjo, nes dauguma bendrovių ir valdžios įstaigų buvo uždarytos "auksinei savaitei" - nuo balandžio 29 dienos prasidėjusioms šventėms.

"Mes susirūpinę, kad ši infekcija gali plisti toliau, kadangi šiandien yra pirmoji darbo diena po atostogų savaitės. Mūsų vartotojų pagalbos centrą jau užplūdo skambučiai dėl viruso", sakė A. Hirasawa.

Praėjusią savaitę šis virusas sukėlė ištisą elektroninių žinučių su temos eilute "ILOVEYOU" (Aš tave myliu) srautą. Jis keliavo per daugiau kaip 20-ies šalių kompiuterių sistemas, perkraudamas kompiuterių tinklus.

Netrukus pasirodė keli šio viruso variantai - vienas dangstėsi interneto "pokšto" kauke, o kitas atrodė kaip Motinos dienos dovanos kvitas. Atidarius tokią žinutę, šis virusas gali sunaikinti grafinius vaizdus ir kitus išsaugotus dokumentus.

Pirmadienį virusai buvo aptikti keliose Japonijos vyriausybės įstaigose, įskaitant Pašto ir telekomunikacijų ministeriją. Tačiau žalos vyriausybėje nepadaryta, pranešė premjero kanceliarijos Informacijos saugumo departamento atstovas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

D. Britanijoje du kandidatai paskelbė, kad varžysis dėl UKIP lyderio posto

Du gerai žinomi kandidatai pareiškė dalyvausiantys euroskeptiškos dešiniojo sparno Jungtinės Karalystės nepriklausomybės partijos (UKIP) lyderio rinkimuose – ir abu įspėjo, kad jei partija nesikeis, ji pranyks.

Realybės šou JAV: D. Trumpo pergalė paveiktų Baltijos šalis ir NATO (276)

Lapkričio 8 d. vyksiantys JAV prezidento rinkimai turėtų atsakyti į klausimą, kuris visam pasauliui neduoda ramybės. Ar tikrai galingiausios pasaulio valstybės vadovu taps bene kontroversiškiausias visų laikų pretendentas į prezidentus Donaldas Trumpas? „Vis dėlto tikiuosi, kad nugalės sveikas protas“, – šypsosi VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros lektorė daktarė Gerda Jakštaitė.

Ispanijoje socialistai balsavo už veto konservatorių vyriausybei atšaukimą

Ispanijoje sekmadienį susirinkę socialistai balsavimu nusprendė leisti konservatoriams sudaryti mažumos vyriausybę; šiuo sprendimu tikimasi pajudėti iš 10 mėnesių trukusios politinės aklavietės.

Tatuiruotės mirusio karaliaus garbei - paskutinis mados klyksmas Tailande

Tailando gyventojai gedi praėjusią savaitę mirusio savo karaliaus Bhumibolo Adulyadejo. Kai kurie jų pasiryžę prisiminimą apie monarchą išlaikyti ne tik širdyje. Tatuiruočių studijų meistrai visoje šalyje vos spėja suktis, nes daugybė tajų savo amžiną meilę ilgamečiam karaliui nori pademonstruoti įrašais ant kūno.

Rusijoje nušauti du įtariami teroristai (36)

Rusijos saugumo pajėgos Naugarde nukovė du žmones, įtariamus „terorizmu“, sekmadienį pranešė Rusijos naujienų agentūros, cituodamos teisėsaugos šaltinius.