Po 50 metų Izraelis tapo visateisiu JT nariu

 (1)
Praėjus daugiau kaip po 50 metų, kai Jungtinės Tautos priėmė Izraelį, šalis pagaliau turės savo atstovą svarbiausiose JT institucijose Niujorke.
Izraelio ambasadoriui Jungtinėse Tautose Yehudai Lancry (Jehudai Lankriui) priėmimas į vieną iš JT regioninių grupių reiškia esminį lūžį sudėtinguose Izraelio ir Jungtinių Tautų santykiuose ir dešimtmečius trukusios izoliacijos pabaigą.

JAV ambasadorius Richardas Holbrooke (Ričardas Holbrukas) mano, kad taip buvo atitaisyta didelė neteisybė. Be to, pasak jo, tai buvo didelė Billo Clintono (Bilo Klintono) administracijos pergalė, nes dabartinė JAV valdžia intensyviai padėjo ieškoti regiono, kuris priimtų Izraelį.

Pagal JT taisykles, regioninė grupė sprendžia, kas užims 10 pereinamųjų vietų Saugumo Taryboje ir kituose svarbiausiuose JT komitetuose. Izraelis buvo vienintelis JT narys, nepriklausęs jokiai regioninei grupei, nes arabų šalys nuolatos blokavo žydų priėmimą į Azijos grupę, nors geografiškai Izraelis priklauso šiam žemynui.

Praėjusį penktadienį JT Europos, Šiaurės Amerikos ir kitų šalių grupė pakvietė Izraelį tapti laikinu nariu, nors su tam tikrais suvaržymais. Y. Lancry antradienį nusiuntė oficialų sutikimo laišką Nyderlandų ambasadoriui Jungtinėse Tautose Peteriui van Walsumui (Pėteriui van Valsumui), kuris šiuos metu vadovauja Vakarų Europos ir kitų šalių grupei (WEOG).

"Mes tai vertiname kaip istorinį posūkį santykiuose su Jungtinėmis Tautomis. Tai tikrai naujas puslapis, kurį mes atverčiame su kitų tautų šeima", sakė Izraelio ambasadorius.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1110)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.