Pinocheto šalininkai Santjage šokinėja iš džiaugsmo

Tai atvėrė kelią buvusiam Čilės diktatoriui grįžti į tėvynę.

Pinocheto fondo būstinėje susirinkę šio atsargos generolo sąjungininkai dainavo, šokinėjo ir mojo balionais, vėliavomis bei plakatais su Čilės kariuomenės "tėvo" atvaizdu. "Mes kupini laimės - košmaras baigėsi", pareiškė fondo direktorius Luisas Cortesas Villa (Luisas Kortesas Vilja). Pinocheto fondas skiria karines stipendijas ir šlifuoja A. Pinocheto įvaizdį.

Čilės karinis lėktuvas laukia buvusio diktatoriaus netoli Londono esančiame oro uoste. A. Pinochetas jau beveik 17 mėnesių išbuvo namų arešte netoli Britanijos sostinės, kol svarstyta, ar jis turi būti išduotas Ispanijos teismui dėl kankinimų 1973-1990 metais trukusio jo režimo laikotarpiu.

"Lėktuvas išskris po dviejų ar trijų valandų. Viskas turėtų vykti pagal planą", sakė L. Cortesas Villa žurnalistams. Tuo metu kiti A. Pinocheto rėmėjai tęsė šventę.

Kitoje Santjago pusėje A. Pinocheto priešininkai nusiminė dėl britų vidaus reikalų sekretoriaus Jacko Straw (Džeko Stro) sprendimo neišduoti generolo.

"Jis ruošiasi grįžti į Čilę", niūriai sakė sulaikytų ir dingusių asmenų šeimas vienijančios organizacijos prezidentė Viviana Diaz (Vivjana Dias).

"Tačiau mes reikalausime teisingumo. Nenorime nebaudžiamumo. Jis bus teisiamas Čilėje. Jis grįžta tuo, kuo yra - nusikaltėliu", pridūrė ji.M.J.

Kitoje Santjago pusėje A. Pinocheto priešininkai nusiminė dėl britų vidaus reikalų sekretoriaus Jacko Straw (Džeko Stro) sprendimo neišduoti generolo.

"Jis ruošiasi grįžti į Čilę", niūriai sakė sulaikytų ir dingusių asmenų šeimas vienijančios organizacijos prezidentė Viviana Diaz (Vivjana Dias).

"Tačiau mes reikalausime teisingumo. Nenorime nebaudžiamumo. Jis bus teisiamas Čilėje", pridūrė ji.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Dešimtys tūkstančių žmonių Briuselyje protestavo prieš vyriausybę (3)

Dešimtys tūkstančių žmonių ketvirtadienį Briuselyje susirinko į didelę demonstraciją prieš Belgijos vyriausybės vykdomą socialinę politiką. Tai yra ketvirta didelė demonstracija nuo tada, kai prieš dvejus metus prie vyriausybės vairo stojo premjeras Charles Michel. Žmones į protestą sukvietė trys didžiausios šalis profsąjungos, informuoja agentūra AFP.

Rytų Ukrainos separatistų lyderis dėl MH17 lainerio katastrofos kaltina Kijevą (164)

Dideles teritorijas Rytų Ukrainoje kontroliuojančių prorusiškų separatistų lyderis ketvirtadienį pareiškė, kad atsakomybė už 2014-aisiais numuštą bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lainerį tenka Kijevui ir kad orlaivį sunaikinusią raketą paleido ne jo kovotojai.

P. Porošenka: Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui (13)

Ukrainos prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad šiuolaikinėje Ukrainoje nėra vietos antisemitizmui.

R. T. Erdoganas: nepaprastosios padėties pratęsimas bus naudingas Turkijai (1)

Nepaprastosios padėties pratęsimas dar trims mėnesiams bus naudingas Turkijai, nes šaliai po bandymo liepos mėnesį įvykdyti karinį perversmą reikia daugiau laiko, kad išnaikintų teroristinių grupuočių grėsmę, tai ketvirtadienį sakė Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas, skelbia naujienų agentūra „Reuters“.

Politinė atranka prasidėjo: V. Putinas ieško sau įpėdinio (141)

Vladimiras Putinas perskirsto senąją gvardiją. Rusijos prezidentas nori išsiaiškinti, kas gali tikti jo įpėdinio vaidmeniui, mano „Der Standard“ apžvalgininkas Adre Ballinas.