Pilotą-šnipą JAV apdovanojo po mirties

Jungtinių Valstijų legendinio žvalgybinio lėktuvo U2 pilotas Francisas Gary Powersas (Fransisas Geris Pauersas), kurio nutūpimas Sovietų Sąjungoje 1960 metais tapo vienu iš kertinių šaltojo karo laikų įvykių, pirmadienį, praėjus lygiai 40 metų nuo jo suėmimo, galų gale buvo pagerbtas pomirtiniais apdovanojimais.
Pareigūnai F. G. Powerso šeimai įteikė Karo belaisvio medalį, kryžių "Už karinių skrydžių nuopelnus" ir Nacionalinės gynybos tarnybos medalį. Trisdešimt minučių trukusi apdovanojimų ceremonija įvyko į šiaurę nuo Sakramento esančioje oro pajėgų bazėje.

"Mes vis dar prisimename, kokią užduotį skyrėme šiam džentelmenui ir jo komandos draugams šeštojo dešimtmečio pabaigoje - be baimės jausmo vieniems ir beginkliams skristi tiesiog į patį Maskvos centrą", brigados generolas Kevinas Chiltonas (Kevinas Čiltonas) sakė maždaug 350 ceremonijos dalyvių.

F. G. Powersas į nelaisvę Sovietų Sąjungoje pateko 1960 metų gegužės 1 dieną, kai buvo pašautas jo pilotuojamas lėktuvas. Lakūnui sovietiniame kalėjime neteko prakeisti ilgų metų, nes jau 1962 metais jis Berlyne buvo iškeistas į sovietų pulkininką Rudolfą Abelį. Tai buvo išties dramatiškas konfrontuojančių Rytų ir Vakarų pasikeitimas šnipais.

Kai F. G. Powersas grįžo į tėvynę, jam buvo priekaištaujama dėl to, kad jis nesunaikino tuo metu analogų neturėjusio lėktuvo ir nenusinuodijo. Šaltai pilotą sutiko ir buvę jo darbdaviai iš Centrinės žvalgybos biuro. F. G. Powersas žuvo būdamas 47-erių, kai 1977 metais Los Andžele sudužo jo pilotuojamas televizijos naujienų sraigtasparnis.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.

Pasibaigus paliauboms Alepe vėl kilo susirėmimų

Sirijos nuniokotame susiskaldžiusiame Alepo mieste, vos pasibaigus Damasko sąjungininkės Rusijos paskelbtoms „humanitarinėms“ paliauboms ir JT nespėjus evakuoti sužeistų civilių iš sukilėlių valdomų rajonų, tarp režimo ir sukilėlių vėl kilo smarkūs susirėmimai.

H. Clinton dėl D. Trumpo išsakytos pozicijos įžvelgė naujų grėsmių (2)

Hillary Clinton pareiškė, kad neseniai Donaldo Trumpo pasakyta mintis, kad jis nepripažins rinkimų rezultatų, jeigu pralaimės, yra „tiesioginė grėsmė mūsų demokratijai“.

Irako kariuomenė stumia „Islamo valstybę“ iš krikščioniškojo regiono

Šeštadienį Irako karinės pajėgos įsiveržė į krikščioniškąjį regioną, kurį nuo 2014 m. kontroliuoja džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS), kad su Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) parama atsikovotų Mosulo miestą, praneša „Reuters“.

Ekspertas: Rusijos karo laivai Lamanšo sąsiauryje – dėmesio nukreipimas nuo svarbesnių veiksmų (1109)

Sprendimas pasiųsti Rusijos karo laivų į Lamanšo sąsiaurį galėjo būti bandymas „nukreipti pasaulio dėmesį“ nuo svarbių karinių operacijų, vykdomų visai kitur, perspėja analitikas Keiras Gilesas, rašo „The Independent“.