Per susišaudymą žuvo serbų policininkas ir albanų kovotojas

Dar trys serbų policininkai buvo sužeisti.

Pranešama, kad šeštadienį vakare Kosovo albanų kovotojai perėjo sieną ir surengė policijos patruliui pasalą, apšaudydami jį iš automatų bei apmėtydami granatomis.

Incidentas įvyko netoli Končuljo kaimo. Šiame rajone, kaip ir kaimyniniame Kosove, dauguma gyventojų yra etniniai albanai.

Per pastaruosius kelis mėnesius šiame kaime įvyko trys išpuoliai prieš policiją, pranešė nepriklausoma naujienų agentūra "Beta".

Vakarų diplomatai ir politikai kaltina Jugoslaviją, kad ji stiprina kariuomenę palei Kosovo sieną, siekdama įskiepyti baimę ir priversti pasitraukti etninius albanus. Jie įspėjo Belgradą, kad pasaulis nepakęs jokių bandymų dar labiau destabilizuoti šį regioną.

Tuo tarpu Belgradas teigia paprasčiausiai reaguojąs į sieną pažeidžiančių Kosovo albanų "terorizmą".

S. Miloševičiaus Socialistų partija pareiškė, jog pastarasis išpuolis dar kartą įrodo, kad NATO vadovaujamos Kosovo taikos palaikymo pajėgos (KFOR) ir JT vadovaujama Kosovo administracija remia albanų "teroristus".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (176)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.

Paryžiuje šis sekmadienis – diena be automobilio

Didelė dalis Paryžiaus sekmadienį buvo uždaryta automobiliams ir motociklams - miesto centre, įskaitant ir Eliziejaus laukus, karaliavo pėstieji ir dviratininkai, informuoja agentūra dpa.

Bostone peiliu sužaloti 6 žmonės (3)

JAV Bostono Teatro rajone per muštynes peiliu sužaloti šeši žmonės. Policija ieško įtariamojo, kuris, kaip manoma, buvo sužeistas.

Šveicarai referendume pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui (7)

Sekmadienį vykusiame referendume Šveicarijos gyventojai pritarė nacionalinės žvalgybos galių išplėtimui. Tai rodo autoritetingo tyrimų instituto „gfs.bern" paskelbtos prognozės, kuriomis remiasi agentūra dpa.