Kosove trečiadienį smarkiai padidėjo etninė įtampa - albanai piktai sureagavo į naujienas apie du nuskendusius vaikus, kurie, jų nuomone, žuvo persekiojami serbų, pykstančių dėl vieno jų jaunuolio sužeidimo.
Šautuvas
Jungtinių Tautų policija trečiadienį ašarinėmis dujomis vaikė šimtus protestuojančių albanų, kai keli jų prasiveržė pro kontrolės postus ir prisiartino prie tilto, vedančio į serbų gyvenamą šiaurinę neramaus Kosovo Mitrovicos miesto dalį, sakė Kosovo policijos atstovas Arberas Beka.

JT policijai vaikant minią, serbai susišaudė su albanais. "Reuters" reporteris matė, kaip vienas vyras iš serbų pusės pradėjo šaudyti iš automato "Kalašnikov" ir kaip du albanai iš savojo kranto atsakė šūviais iš revolverių.

Medikų šaltiniai pranešė, kad per susirėmimus Kosovo Mitovicoje žuvo septyni žmonės ir daugiau kaip 250 buvo sužeista. Pasak vietos ligoninės gydytojo, penki albanai žuvo per pačius susirėmimus, du iš jų mirė nuo šautinių žaizdų.

Dar po dvi aukas vėliau mirė vietos ir provincijos sostinės Prištinos ligoninėse. Iš 250 sužeistųjų 20-ties būklė yra sunki ir jie buvo perveržti gydyti į Prištiną.

Minėti vaikai nuskendo prie Cabros kaimo netoli Kosovo Mitrovicos, kur serbų ir albanų teritorijas skiria Ibaro upė. "Radome du kūnus - vieną praėjusią naktį, o kitą šį rytą. Vis dar ieškome vieno dingusio vaiko", - sakė JT policijos atstovė Kosovo Mitrovicoje Tracy Becker (Treisi Beker).

Vietos policijos pareigūnai nuskendusius vaikus iš Ibaro ištraukė kelios valandos po to, kai dingo keli albanų berniukai, iš įvykio vietos pranešė "Reuters" fotografas.

Kosovo albanų televizija antradienį vakare citavo ketvirtąjį berniuką, sakiusį, kad jį ir jo draugus su šunimi persekiojo serbų vaikai ir kad jie gelbėdamiesi šoko į Ibarą.

Vaikas sakė, jog plaukė su savo broliuku ant nugaros, bet jis nuslydo ir nuskendo. Televizijos reportaže buvo sakoma, kad dingusių berniukų amžius yra aštuoneri, 11 ir 12 metų.

Kosovą Jungtinės Tautos ir NATO taikdariai valdo nuo to laiko, kai šis Vakarų aljansas bombardavo Serbiją siekdamas sustabdyti serbų represijas prieš nepriklausomybės siekusius albanus.

Į pietus nuo Kosovo Mitrovicos šio regiono gyventojų mažumą sudarantys serbai trečiadienį, jau trečią dieną iš eilės, blokuoja kelius ir protestuoja dėl incidento, kai iš važiuojančio automobilio buvo šauta į 18 metų serbą, kuris buvo sunkiai sužeistas. Serbai šiuo išpuoliu kaltina Kosovo albanus.

Antradienį apsaugos reikalavę protestuotojai svaidydami akmenis sužeidė vieną JT policininką.

Žmogaus teisių gynimo komiteto Kosovo Mitrovicoje vadovas Halidas Berani (Halidas Beranis) žurnalistams sakė, kad vaikai nuskendo dėl "serbų keršto už incidentą, įvykusį Caglavicoje, kur buvo sužeistas vienas serbas".

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją

Top naujienos

Seimo nariai nenori įteisinti savo atostogų (29)

Dar 2005 metais gautas Konstitucinio Teismo išaiškinimas, kad parlamentarams reikia įstatymu...

Po rekonstrukcijos atidarytą „Maximą“ sekmadienio vakarą užliejo vanduo gedimas parduotuvėje likviduotas (174)

Vilniuje vos prieš dešimt dienų po keturis mėnesius trukusio atnaujinimo atidarytoje Mindaugo g....

Lietuva apsisprendė – pažadas NATO bus įgyvendintas, bet džiaugsmą lydi nerimo signalai (1374)

Kitąmet Lietuva pirmą sykį per pastaruosius du dešimtmečius gynybai skirs 2 proc. BVP –...

Išbandymas alkotesteriu: kodėl pareigūnai vengia antro karto

Socialiniuose tinkluose garsiai nuskambėjo istorija, kai viena vairuotoja pasiskundė, jog policijos...

Norite užauginti sveikus vaikus? Sekite suomių pavyzdžiu (3)

Aktyvūs vaikai yra ne tik laimingesni, bet pasižymi geriau išlavintais gebėjimais, sveikatos...

Persigalvojo: su slaptažodžiais nebereikia tiek vargti (7)

Tikriausiai jūsų slaptažodis – paini raidžių, skaičių ir punktuacijos kombinacija. Pasirodo,...

Šią savaitę orai nelepins: skėčio reikės beveik kasdien (11)

Šią savaitę skėčių beveik nepaleisime iš rankų, ypač savaitės pradžioje. Antroje savaitės...

Artėja visiškas Saulės užtemimas: kaip į tai reaguos gyvybė Žemėje (76)

Veikiausiai girdėjote, kad rugpjūčio 21 dieną įvyks Saulės užtemimas. Tūkstančiai žmonių...

Vilniaus oro uosto tako remontas – tik pradžia (42)

Laiku baigtas Vilniaus oro uosto tako remontas buvo tik pradžia – per artimiausius kelerius metus...