Per sprogimą nukentėjo Lietuvos diplomato žmona

Talino universalinėje parduotuvėje "Stockmann" sostinės centre penktadienio rytą šešių valandų intervalu nugriaudėjo du sprogimai. Per antrąjį sprogimą buvo sužeisti keturi žmonės, tarp kurių - Lietuvos ambasados Taline pirmojo sekretoriaus žmona.
Lietuvos ambasada Taline BNS pranešė, kad 29 metų pirmojo sekretoriaus žmona Audronė nesmarkiai apdegė kaklo srityje.

Abu sprogstamieji užtaisai buvo padėti pirmajame universalinės parduotuvės aukšte, prekybos salėje, prie įėjimo į alkoholinių gėrimų skyrių.

Prieš sprogimus teroristas skambino telefonu ir reikalavo dviejų milijonų kronų. Nusikaltėlio tapatybė kol kas nenustatyta.

Dar viena parduotuvėje buvusi moteris ir du vyrai patyrė išgąstį ir šoką.

Talino gelbėjimo tarnybos spaudos sekretorius sakė, kad antrasis sprogimas buvo silpnesnis ir nuvertė tik kelias lentynas su prekėmis.

Parduotuvės darbuotoja Raina interviu verslo laikraščiui "Airpaev Online" pasakojo mačiusi, kaip prie šaldytuvo pakilo juodi dūmai, o vėliau galingas sprogimas sudrebino visą pastatą. Pasak darbuotojos, kasininkai puolė į paniką ir ėmė bėgti iš darbo vietų. Tuo metu parduotuvės vidaus ryšiu buvo paskelbta skubi evakuacija, pasirodė apsaugos darbuotojai ir policija.

Pirkėjus evakuojant iš parduotuvės, panikos nebuvo.

Pirmasis užtaisas sprogo penktadienį 4 val. 43 min., kai parduotuvėje nebuvo žmonių. Antrasis - 10 val. 50 min., kai parduotuvė jau buvo atidaryta.

Iš pradžių rusiškai kalbėjęs maždaug 30 metų vyras paskambino 2 val. 42 min. parduotuvės apsaugai ir pareiškė, kad pastate padėta bomba. Išminuotojai apieškojo pastatą, bet nieko įtartina nesurado, pranešė BNS Gelbėjimo departamento budėtojas.

Kiek vėliau tas pats žmogus paskambino ir vėl pareikalavo 2 mln. kronų, grasindamas susprogdinti bombą, jeigu negaus pinigų.

Per antrąjį patikrinimą sprogmens taip pat nerasta. Vėliau, 4 val. 43 min., pirmame aukšte, maisto produktų skyriuje įvyko sprogimas, pranešė BNS Policijos departamento budėtojas.

Sprogimo pėdsakų pirmajame parduotuvės aukšte yra beveik 100 kv. metrų plote. Per sprogimą nukrito lentynos, sulūžo prekystalis, buvo apgadintos pirmojo aukšto lubos ir pastato statybinės konstrukcijos.

"Stockmann" vadovybė anksčiau BNS pranešė, kad žala inventoriui padaryta nedidelė.

Po sprogimo sutriko eismas viena didžiausių miesto magistralių - Liivalaija gatve.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata
Stockmann
Stockmann
Stockmann
Stockmann
Stockmann
Stockmann
Stockmann

Užsienyje

Netikėtas parlamento sprendimas: uždraudė alkoholį visoje šalyje (14)

Irako parlamentas uždraudė alkoholio prekybą, importą ir gamybą šalyje, praneša BBC.

Iš Haičio kalėjimo pabėgo 172 kaliniai, du žmonės žuvo (4)

Haityje iš kalėjimo netoli sostinės Port o Prenso pabėgo mažiausiai 172 kaliniai po ginkluoto maišto, per kurį buvo nužudytas vienas sargybinis, daug pabėgusių kalinių turi iš policininkų atimtų ginklų, pranešė vietinė žiniasklaida.

Didžioji Britanija siunčia daugiau pajėgų į Kosovą (8)

Didžioji Britanija planuoja siųsti daugiau pajėgų paremti NATO operacijoms Kosove, teigė gynybos sekretorius, praneša BBC.

Prie Libijos krantų vyko dramatiška gelbėjimo operacija: tai atrodė beviltiška (9)

Viduržemio jūroje šalia Libijos krantų pilnas išgelbėtų migrantų laivas „Siem Pilot“ šeštadienį buvo priverstas plaukti šalin nuo kitų nevilties kupinų migrantų, bandančių plaukti gelbėtojų laivo link.

Japonijoje per du sprogimus viename parkų žuvo vienas žmogus, sužeisti mažiausiai du (1)

Japonijoje viename parkų, kuriame vyko tautinė šventė, per du vienas po kito nugriaudėjusius sprogimus sekmadienį žuvo vienas žmogus ir mažiausiai du sužeisti, pranešė ugniagesiai.