Per savaitę į Ingušiją pabėga 1 000 čečėnų

Jungtinių Tautų vyriausiosios pabėgėlių reikalų komisarės atstovas spaudai Krisas Janowskis (Krisas Janovskis) sakė, kad bendras čečėnų pabėgėlių skaičius pasiekė maždaug 214 tūkstančių.

Rusijos pajėgos puola pozicijas pietiniuose kalnuose, į kuriuos kovotojai pasitraukė po ištisus mėnesius trukusių aviacijos ir artilerijos apšaudymų.

"Civiliai ir toliau bėga iš pietinių Čečėnijos kaimų, iš kurių netyla pranešimai apie naikinamą nuosavybę ir Rusijos pajėgų atakas", spaudos konferencijoje sakė K. Janowskis.

"Kiekvieną savaitę iš Čečėnijos į Ingušiją pabėga maždaug 1 000 gyventojų. Tai pastovus srautas", sakė K. Janowskis.

Perkeltieji asmenys teigia, kad beveik visi namai Komsomolskojės kaime sugriauti, pridūrė UNHCR atstovas spaudai.

Šiuo metu dėl prastos saugumo padėties Grozne Ženevoje įsikūrusi UNHCR delsia siųsti naują pagalbos vilkstinę į Čečėnijos sostinę, sakė K. Janowskis.

Pirmąją pagalbos vilkstinę į nuniokotą Grozną JT agentūra pasiuntė prieš mėnesį, be to, organizacija tęsia maisto bei kitų gyvybiškai būtinų atsargų tiekimą Ingušijoje apsistojusiems čečėnams.

"Saugumo padėtis nepalanki konvojaus siuntimui į Grozną. Tačiau tokia galimybė nėra visiškai žlugusi. Saugumas yra vienintelė priežastis"", sakė pareigūnas.

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Švedijoje per ginkluotą išpuolį sužeisti keturi žmonės

Švedijos pietiniame Malmės mieste keturi žmonės buvo sužeisti, iš jų vienas – kritiškai, per sekmadienio vakarą įvykdytą išpuolį, kai motoroleriais važiuojantys užpuolikai apšaudė vieną automobilį miesto centre, pranešė policija.

„Philippine Airlines“ laineris dėl incidento buvo privertas grįžti į oro uostą

Oro bendrovės „Philippine Airlines“ (PAL) laineris pirmadienį buvo priverstas grįžti į oro uostą, kai praėjus kelioms minutėms nuo skrydžio į Japoniją pradžios iš vienos ventiliacijos angos į pilotų kabiną pradėjo veržtis dūmai, pranešė aviacijos pareigūnai.

H. Clinton ir D. Trumpas susikaus pirmuosiuose TV debatuose (5)

Kandidatai į JAV prezidento postą Hillary Clinton ir Donaldas Trumpas naktį į antradienį (3.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku) susikaus pirmuosiuose savo TV debatuose iš trijų, praneša agentūra AFP.

Po 2011 m. Dūmos rinkimų Rusijoje – trys pokyčiai (12)

Rusijoje praėjusį sekmadienį įvyko Dūmos rinkimai: absoliučią daugumą vietų laimėjo Vladimiro Putino „Vieningoji Rusija“, o į šalies parlamentą šįkart nepateko nė vienas valdantiesiems nelojalus parlamentaras. Sociologai teigia, kad nuo paskutiniųjų Dūmos rinkimų 2011-siais šalyje trys pagrindiniai pokyčiai – valstybės institucijomis pasitikima ypač mažai, politiniu gyvenimu ne tik nepasitikima, bet absoliučiai nebesirūpinama, o pagrindinių problemų sprendimo vieta ne valstybės institucijos, o telefoninė teisė.

Su B. Netanyahu susitikęs D. Trumpas žada pripažinti Jeruzalę nedaloma Izraelio sostine (4)

JAV Respublikonų partijos kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas sekmadienį per susitikimą su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu pažadėjo pripažinti Jeruzalę „nedaloma“ žydų valstybės sostine, jeigu būtų išrinktas valstybės vadovu.