Per popiežiaus vizitą žydai tikisi atsiprašymo

 (6)
Izraelio rabinai vyliasi, kad vizito į Jad Vašemą metu popiežius prabils apie Katalikų Bažnyčios abejingumą Europos žydų tragedijai per Antrąjį pasaulinį karą.

Vyriausieji rabinai pažymėjo, kad istorinėje šio mėnesio kalboje, kurioje popiežius prašė atleisti krikščionių nuodėmes prieš žydus ir kitų tautų žmones, jis nepaminėjo Holokausto.

Izraelis pripažino, kad Lenkijoje gimęs popiežius, kuris per vokiečių okupaciją pats tapo nacizmo liudininku, nuveikė daugiau už visus savo pirmtakus, kad padarytų galą šimtmečius vyravusiam antisemitizmui krikščionybės doktrinoje bei veiksmuose.

Tačiau popiežiaus ketinimas paskelbti karo metų popiežių Pijų XII palaimintuoju Izraelyje susilaukė plačios kritikos. Daugelis žydų kaltina šį popiežių pro pirštus žiūrėjus į Holokaustą.

Izraelyje bus atidžiai svarstomas kiekvienas Jono Pauliaus II žodis, ištartas per apsilankymą užtemdytoje atminimo salėje, kuri Jeruzalėje pastatyta ant kremuotų Holokausto aukų kūnų pelenų.

Į Jad Vašemą popiežių lydės premjeras Ehudas Barakas, kurio seneliai iš motinos pusės žuvo nacių mirties stovykloje Lenkijoje. Tai pabrėš ryšį tarp Holokausto ir Izraelio, kuriame gyvena 300 000 išgyvenusių koncentracijos stovyklų kalinių.

Popiežiaus vizitas į šį nacionalinį memorialą suteiks jam progą atkreipti dėmesį į glaudesnius ryšius tarp Vatikano ir Izraelio.

Trečiadienį popiežius surengė religinio ir politinio simbolizmo kupiną vizitą į Betliejų, esantį palestiniečių valdomame Vakarų Krante. Lankydamasis Kristaus gimimo vietoje ir gretimoje pabėgėlių stovykloje, popiežius įkvėpė palestiniečius ir jų vadovą Yasserą Arafatą (Jasirą Arafatą), jausmingai pripažinęs jų "natūralią teisę į tėvynę".

BNS
Parašykite savo nuomonę
arba diskutuokite anonimiškai čia
Skelbdami savo nuomonę, Jūs sutinkate su taisyklėmis
Rodyti diskusiją Rodyti diskusiją
 
Užsienio naujienų prenumerata

Užsienyje

Meksikos įlankoje liepsnoja tanklaivis (5)

Meksikos įlankoje vieną tanklaivį sekmadienį apėmė nevaldomas gaisras degalus, o iš laivo pradėjo tekėti jo gabenti degalai, liepsnojantys ant vandens paviršiaus, pranešė pareigūnai.

Italai renkasi gyventi su tėvais (20)

Du trečdaliai 18-34 metų amžiaus italų vis dar gyvena su tėvais. Tai yra 7 mln. žmonių, rodo naujas statistikos departamento ISTAT tyrimas.

Savižudžio išpuolis Bagdade nusinešė mažiausiai 7 žmonių gyvybes (3)

Savižudžio išpuolis Irako sostinėje Bagdade nusinešė mažiausiai septynių žmonių gyvybes. Dar 19 asmenų buvo sužeisti, pranešė policija, kuria remiasi agentūra AP.

Šarlotės policija išplatino vaizdo medžiagą, kaip nušaunamas juodaodis (12)

JAV Šarlotės miesto policija paskelbė vaizdo medžiagą, kurioje užfiksuota, kaip policininkai nušauna juodaodį vyrą. Medžiaga buvo paskelbta po to, kai politikai ir vietos protestuotojai spaudė pareigūnus tai padaryti.

Dėl „Islamo valstybės“ pasaulis stovi ant 10 karų slenksčio (594)

„Islamo valstybės“ (IS) kalifato sienos sparčiai siaurėja, teroristinės organizacijos tvirtovės Irake ir Sirijoje viena po kitos žlunga. JAV vadovaujamas karas pasiekė tokią stadiją, kai kyla klausimų, kas bus toliau. Kaip rašo washingtonpost.com, regis, atsakymas akivaizdus – kils daugiau karų.